Про Дніпровську НеКонференцію та основні тези децентралізації

Активні борівчани  взяли участь у неформальній конференції «3Д: Децентралізація. Діалог. Демократія», яка відбулася 25 серпня у Дніпрі.

Захід проходив в рамках проекту «Сприяння децентралізації в Східній та Центральній Україні», що реалізовується в 6 областях з кінця 2016 року. До групи борівських делегатів НеКанференції увійшли представники Борівської РГО «Суспільна Служба України» Валерія Гонтар, Світлана Гунько та Оксана Дудник, а також творча, активна молодь – переможці конкурсу «Єдина громада» Максим Бондар та Олексій Коновалов.

Під час НеКонференції учасники мали можливість ознайомитися з успішними історіями ОТГ України, поділитись особистим досвідом, взяти участь у дискусіях, презентаціях  та налагодити неформальну взаємодію у творчій майстерні.

В якості спікерів виступили відомі українські експерти у сфері децентралізації: Олена Тертишна, Олександр Солонтай, Альона Доля та інші. Представник Фонду розвитку християнської культури “Znak” Гжегош Демель розповів про досвід Польщі у питання децентралізації та розвитку громад. Учасники проекту з різних міст України, яким пощастило проходити стажування в Польщі, ділилися враженнями і набутим досвідом, який тепер застосовують на місцях.

Заступник голови Борівської РГО «Суспільна Служба України» Валерія Гонтар презентувала перші результати роботи в напрямку децентралізації (проведення анкетування, конкурсів, зустрічей тощо), участь у поточних проектах та плани на найближче майбутнє.

Вчорашній випускник Борівської школи №1, який сьогодні вже є студентом Києво-Могилянської академії, Максим Бондар брав активну участь у обговоренні питань НеКонференції, де продемонстрував ґрунтовну обізнаність щодо процесу децентралізації в Україні і політичну грамотність.

Головні тези неформальної конференції, які варто виділити:

– створення об’єднаних територіальних громад – це лише 10% реформи децентралізації;

– у Польщі децентралізація проходила без створення ОТГ, тож Україна має взяти лише ті елементи досвіду сусідньої держави, які нам підходять;

– лідером зі створення ОТГ в Україні є Дніпропетровщина, де вже існує 53 об’єднаних територіальних громади, а це 70% території області;

– чим більше населення в ОТГ, тим більше шансів стати спроможною громадою;

– успішність громади – це робочі місця і рівень доходів населення, розвиток малого і середнього бізнесу, тож вкладати гроші треба спочатку в створення робочих місць і гідну оплату праці, а вже потім у пам’ятники, фонтани і т.п.;

– головна перешкода децентралізації – це брак професіоналів, низький рівень зарплати і працевлаштування «по-знайомству», коли обирають працівників зручних, але не ефективних; економія на професіоналах – це шлях в нікуди, пасивність, провалені проекти, тендери і т.п.;

– саботаж децентралізації на місцях відбувається через те, що діюча влада не хоче втрачати свої позиції, а громада не проявляє активності і боїться брати на себе відповідальність;

– за останні три роки законодавство України змінилося так, що кожен громадянин має право і можливості контролювати владу.

Загалом, у НеКонференції “3Д: Децентралізація. Діалог. Демократія” взяло участь понад 100 людей різного віку та інтересів, але яких об’єднало одне бажання – зробити свої громади та країну сильними, спроможними та успішними!

Нагадуємо, що проект “Сприяння децентралізації у Східній та Центральній Україні” реалізується БФ Агенція місцевого розвитку м.Зеленодольськ у партнерстві з СГО “Фундація локальних ініціатив Донеччини” (Україна) та Фондом розвитку християнської культури “Znak” (Польща) за фінансової підтримки NED (National Endowment for Democracy) та при співфінансуванні ДТЕК.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2023 ·   Увійти   · Наверх