Активісти з Борівської РГО Суспільна Служба України беруть участь у проекті «Сприяння децентралізації у Східній та Центральній Україні»

Даний проект розпочався ще в жовтні минулого року в шести областях нашої країни. Реалізується він благодійним фондом “Агенція місцевого економічного розвитку м.Зеленодольська” у партнерстві з СГО “Фундація локальних ініціатив Донеччини” (Україна) та Фондом культурного розвитку “Znak” (Польща) за фінансової підтримки NED (National Endowment for Democracy) і при співфінансуванні компанії ДТЕК.

Основними цілями є активне залучення мешканців малих міст і сільських територій Центрального та Східного регіонів України до впровадження реформи децентралізації на локальному рівні, в тому числі до процесу добровільного об’єднання громад; налагодження взаємодії між громадськістю, владою і бізнесом в малих спільнотах з метою прискорення процесу впровадження реформ та формування сильного українського суспільства.

Програма проекту охоплює малі міста та сільські території з населенням до  50 тис. мешканців  з Дніпропетровської, Кіровоградської, Черкаської, Харківської, Донецької та Луганської областей (підконтрольних українській владі). Від Харківської області за результатами конкурсного відбору до проекту приєдналися м. Первомайськ та смт Борова. До команди борівських агентів децентралізації увійшли Валерія Гонтар (заступник голови Борівської РГО «Суспільна служба України»), Денис Капустін (приватний підприємець, учасник АТО) та Оксана Дудник (суспільний журналіст).

Після п»ятиденного навчання на тренінгу в Зеленодольську наприкінці минулого року агенти змін взялися за реалізацію цілей проекту на місцях. Першим етапом стало анкетування місцевих жителів, головною метою якого було з»ясувати, чи бажають самі жителі громади змін, що саме хочуть змінити і що для цього готові зробити.

Всього було опитано 53 людини.

На запитання «Що Вам подобається у нашому селищі?» 42% учасники опитування дало відповідь: природа, ліс, річка. 21% людей подобається чистота у селищі, велика кількість дерев, квітів. 17% радіють кількості дитячих майданчиків, 11% вподобали фізкультурно-оздоровчий комплекс. Цікаво, що 13% написали, що їм подобається все, а 6% – нічого. По 8% віддали перевагу нашому парку, освітленню у центрі селища, наявності культурно-масових  заходів та дешевих магазинів.

На друге питання «Які основні проблеми існують у нашому селищі?»  60% обурюються станом доріг, 23% не задоволені медичним обслуговуванням, 19% вважають проблемою відсутність працюючих підприємств та робочих місць, 15% не задоволені наявністю безпритульних собак,  по 13% стурбовані відсутністю освітлення вулиць, парку, та високими тарифами. 8% зауважили на сміття в лісі, пляжах, бур’яни біля будинків.

«Які проблеми існують у вашому будинку, на вулиці?» – 28% написали, що проблема є у стані доріг та тротуарів на прибудинкових територіях, 26% зауважили, що потребують ремонту під’їзди, дахи, підвали, навіси над  під’їздами, вхідні двері. 15% нарікають на відсутність освітлення на вулицях біля будинків, 13% пишуть, що проблем немає, 11%  не подобається сміття у під’їздах, підвалах, паління.

Приємним моментом стало те, що 62% опитуваних на запитання «Чи хочете Ви особисто взяти участь у вирішенні зазначених проблем селища?» відповіли «так!». Анкетування показало, що люди прагнуть змін на краще і готові докласти власних зусиль для цього.

У процесі опитування та після нього проводились зустрічі з місцевими жителями, на яких обговорювались можливі механізми вирішення існуючих проблем та перспективи у разі створення об»єднаної громади.

Серед школярів був проведений творчий конкурс «Єдина громада», за результатами якого учасники та переможці були нагороджені дипломами.

В рамках проекту 25 серпня планується проведення фінального заходу в м.Дніпро  на тему «3D: Децентралізація. Діалог. Демократія», у якому візьмуть участь агенти змін, переможці конкурсу  «Єдина громада» та громадські активісти.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2023 ·   Увійти   · Наверх