БОРОВА БЕРЕ УЧАСТЬ В ПРОЕКТІ «ЄДИНА ГРОМАДА»

Проект «Єдина громада» в Україні виконується організаціями IREX та ГУРТ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою проекту є сприяння згуртованості у громадах через проведення тренінгів та діалогів, направлених на спільне вирішення актуальних питань.
Борова стала одним з 12 населених пунктів сходу України, які були відібрані до участі у проекті на території Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та підконтрольних Україні частин Луганської і Донецької областей. Безпосередньо на Харківщині долучилися до проекту також Чугуїв, Чкаловське, Первомайський, Барвінкове, Ізюм, Мерефа. Ці міста так чи інакше відчули на собі вплив конфлікту на сході України та виявили готовність до дії у напрямку позитивних змін.
За програмою «Єдиної громади» заплановано проведення серії із трьох спеціально розроблених тренінгів та діалогів у кожній із відібраних громад, а потім – підтримка ініціатив, направлених на формування згуртованої та єдиної громади (навчання написанню проектів, консультації та міні-гранти вартістю до 4000 у.о.).
Перший тренінг у Боровій пройшов у червні. Тренери з проведення діалогу в громаді та розвитку громад Олександр Мітьков та Оксана Кузьмінська протягом двох днів вчили борівчан будувати конструктивний діалог, чути, розуміти один одного, разом генерувати ідеї та працювати над їх втіленням.
Олександр Мітьков, який представляє мережу фасилітаторів діалогу в Україні, зазначає: «Ми вже були в Ізюмі, Чугуєві, Першотравенську, Межовій. Всі ці громади дуже різні, кожна – індивідуальний організм, який ніколи не повторюється. Ми у своїй роботі йдемо «від людей» – визначаємо, чого вони хочуть, що для них важливо, включаємо свою відвертість, щирість, щоб отримати те саме у відповідь. На початку зазвичай нас зустрічають із недовірою, але в процесі люди відкриваються, включаються. Багато хто з учасників вперше на тренінгах і люди часто не мають досвіду вирішення проблем шляхом діалогу. Тож наша задача показати, навчити, надихнути, об’єднати».
У першому тренінгу взяли участь місцеві активісти, громадські діячі, представники влади та просто небайдужі громадяни, які щиро задоволені результатом такого спілкування: «Тренінг дуже корисний і цікавий. Виявляється, це так просто – почути і зрозуміти один одного. Треба лише вислухати усі сторони. Впевнена, так можна уникнути більшості конфліктів» – ділиться враженнями учасниця тренінгу, бібліотекарка Світлана Лихницька.
Найближчими днями планується проведення другого тренінгу, під час якого учасники вже більш конкретно визначаться, який саме грантовий проект вони зможуть реалізувати у своєму населеному пункті. Головна умова – він має бути направлений на сприяння згуртованості, інклюзивності та розвиток громади.
Організаційними питаннями з реалізації проекту «Єдина громада» у Боровій займається Борівська районна громадська організація “Суспільна Служба України” та безпосередньо заступниця керівника ГО Валерія Гонтар. Тож чекаємо на запрошення і нові ідеї.
Оксана Дудник.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2023 ·   Увійти   · Наверх