ТРАВА

Мені страшно.

Життя моє потрачено на пусті пошуки, на справи недостойні і такі ж пусті. Я шукав десь, я шукав усього і не міг пояснити, – чого?

А все поруч, я просто не бачив.

Ось воно, тут, в цій травинці.

Тобі не страшно? Подивись на травинку під підошвою твого черевика. Ти тільки що розламав, зруйнував цілий світ. Розметав на дрібнесенькі понівечені частинки маленьку живу модель величезного Всесвіту.

Тобі це дозволено. Так, ти можеш робити це будь-де і будь-коли. Хто тобі заборонить? Це ж бо, лише травинка. Вона тобі заважає. Вона виросла не знати де. Не в тому місці, не для тої цілі, що ти хочеш, не такою, як ти бачиш.

Вона винна.

Як то: бути винним не відаючи вини?  Не знаєш? Та нащо тобі знати, якщо маєш право судити і карати.

То така дрібниця: зруйнувати світ. Тобі ж дозволено. Ти можеш зруйнувати весь світ, повністю. Хтось запевнив і переконав тебе в тому, що все в цьому світі належить тобі. Ти – цар природи. Тільки ти, великий і всесильний, здатен змінити світ. З того часу, кожної секунди, від тебе очікують створення Нового світу. Вся надія на тебе. Лише ти можеш все змінити і зробити всіх щасливими.

Що то – травинка на шляху? Лише перепона до загального і всеохоплюючого щастя. Щастя мільйонів!

Така дрібниця ця трава під ногами.

Як це грандіозно – новий щасливий світ! Для всіх!

Топчи траву. Не страшно.

Пройде твій день і ти підеш…

Трава поросте над тобою. Над горбиком землі, над твоїми мріями, устремліннями, подвигами. Над твоїм новим світом і всесвітнім щастям. Та тобі вже не буде страшно. Бо ти вже житимеш в хисткому і тендітному світі шовковисто-смарагдового покривала матінки-землі. В мільйонах тоненьких зелених стеблинок. Тебе лоскотатимуть південні вітри і омиватимуть купальські роси. Щедре сонце даруватиме тепло, а високе небо – лагідний дощик.

Живи!

Живи, допоки в чиємусь розумі не зродиться нове бажання нового щастя.

Живи…

Олександр Малій,

2014 р.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх