Український феномен

Чи вмієте ви вишивати? Ой, та хто ж не вміє! Хіба то Чи Чи вмієте ви вишивати? Ой, та хто ж не вміє! Хіба то така мудра наука? Головне – практика. Всім же відомо, що у нас в Україні вишивати вчаться майже з дитсадка. Вишивають хрестиком,гладдю,використовують кольорові нитки,бісер – що кому фантазія підкаже. І не тільки жінки та дівчата. Пристрасть до вишивання охоплює навіть представників сильної статі.

Вишиваєш – мов дитину народжуєш: коли кладеш перший стібок,то ще не уявляєш, якою буде вже завершена композиція. Це таїна і чари. Вишивані візерунки – то магія, яка додає наснаги, очищує і підіймає людську сутність до незвіданих висот. Коли ти створюєш вишиваний образ,жодна чорна думка не посміє наблизитись до твого чола. Вишивання святе,мов херувим,бо воно випромінює одну лиш красу і духовність. Людина,одягнена у вишиванку,відразу викликає симпатію,стара вона чи молода, вродлива чи навпаки.

Коли я дивлюсь на фото чорношкірого Тайсона у вишиванці,мені й на думку не спаде назвати його красенем (хоча я не виключаю можливості існування такої жіночки, яка себе від щастя не тямить, коли милується ним) .Та він мені близький, бо щиро і безкорисливо висловлює приязнь і повагу до української нації, отож, і до мене особисто.

Шкода, що за роки радянської влади нас весь час змушували одягати якусь напіввійськову форму, спецодяг, і чіпляти значки та нашивки. Те клеймо ще й досі дошкуляє нам і заважає знов стати єдиною нацією. Та настане день, коли українською вишиванкою можна буде помилуватись не тільки в музеї,а й в театрі, в офісі, в ресторані – будь-де. Хіба ми забули,як всього декілька десятиліть тому вишиті рушники і скатерті були окрасою кожної, навіть найбіднішої оселі?

Наші прабабусі вбирали заквітчаними рушниками найсвятіше, що було в помешканні – образи. Найкращу вишиванку одягали на свято. І в останню путь людину наряджали у вишиванку.

Я не проти європейського стилю в одязі. Та долучаючись до чужого не забуваймо про своє, рідне.

Народ одужає і зміцніє, якщо матиме здорове коріння. Сила нації – в пуповині, що живить її, з’єднуючи з історією і культурою. Вишиванка – то не автомат. Та вона врятує багатьох з нас від зневіри і забуття посеред розбурханої круговерті подій.

Тетяна Лукінова.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх