ВІКТОР ШАХОВСЬКИЙ: ЛЮДЯМ ТРЕБА ОБ’ЄДНУВАТИСЯ – ЦЕ ГОЛОВНЕ

Віктор Шаховський – голова громадської організації «Суспільна Служба України», людина, яка займається благодійністю вже понад 23 роки. Беззаперечно той, чию думку важливо вислухати і почути.

-Розкажіть про себе коротко (ім’я, вік, чим займаєтесь).

-Мене звуть Шаховський Віктор. Мені 71, я ветеран праці, голова громадської організації протягом 20 років. Народився у с. Вище Солоне.

-Згадайте останній випадок, коли ви стикалися з певними проблемами у громаді, які стосуються саме вашого соціального статусу як громадського активіста? Що за проблеми це були?

-Ну, хто бачить проблеми, той з ними стикається щодня. Зараз проблема, з якою я працюю, це відсутність приймального пункту вторинної сировини. В Боровій його немає. Раніше ми орендували приміщення та приймали там макулатуру, скло і таке інше. Зараз це приміщення продали, але ми знайшли і попросили у безоплатну оренду ще одне. Проте виникла проблема: не можемо знайти туди людину, яка буде займатися цим. Ключ є, приміщення є, а людини немає. Оце така проблема: громадяни не можуть здати вторинну сировину на переробку, щоб не збільшувати накопичення на полігоні та трішки поповнити родинний бюджет.

-Чи вдається вам ще якось подолати ці проблеми? І що мотивує вас у цьому?

-Мене мотивує вислів “Якщо не я, то хто”. Майже все своє життя я у громадській діяльності, і де я тільки не працював. Також мотивує той факт, що я роблю добре діло для людей.

-І наостанок, чи відчуваєте ви себе частиною громади? Якщо “так”, в чому це проявляється, якщо “ні”, що на вашу думку, може зробити громада, щоби ви почувалися більш впевнено?

-Так, я відчуваю себе частиною громади, бо потрібен людям, які отримують від мене допомогу, які добре мене знають. Це багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю, і вони мене сприймають. Але є частина громади, яка сприймає мене як дивака, націоналіста. Щоб я почувався більш впевнено, члени громади повинні так само реагувати на проблеми. І людям треба об’єднуватися – це головне.

Інтерв’ю провела Карина Короткова

А ми нагадуємо, що дане інтерв’ю є одним із заходів ініціативи «Популяризація інформації про громаду (Портрет громади очима мешканців)», що реалізується в рамках програми «Всі різні – Всі свої», що є частиною програми «Мріємо та Діємо». Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх