15-річний письменник Микита Лукаш презентував свою книгу у Боровій

Нещодавно Борову відвідав юний письменник з Харкова Микита Лукаш. Микиті всього 15 років. А у 14 він написав свою першу книгу – «Мішечок історій Мішковинки», яка цього року вийшла друком у Харківському видавництві «Vivat».

В Боровій у Микити Лукаша відбулися творчі зустрічі з учнями 5-6 класів опорної школи, де він і презентував свою книгу. Діти з цікавістю слухали історію створення «Мішковинки», ставили запитання, брали участь у різних активностях.

Після спілкування з борівськими школярами та невеличкої екскурсії селищем, юний письменник вирушив презентувати книгу читачам Ізюмщини.

 

Зустрічі були організовані в рамках літературно-мистецького проекту «Слобожанська РефорNація» за підтримки Борівської районної громадської організації «Суспільна Служба України» у Боровій та Ізюмської райдержадміністрації – в Ізюмі. Модерував акцію відомий ізюмський письменник, автор 10-ти книг Володимир Вакуленко.

У подорожі Борівщиною та Ізюмщиною Микиту супроводжувала мама Вікторія. Вчитель початкових класів за освітою, Вікторія сама пише вірші і захоплюється літературою. З раннього дитинства вона прагнула прищепити синові любов до книг, до читання. І це їй цілком вдалося: хлопець не уявляє свого життя без книг, а свій перший вірш написав ще у 8 років.

У 2017 році Микита навчався в «Школі молодого письменника» при Харківському літературному музеї, де й «народилася» книга.

(Довідково: проект «Школа молодого письменника» був розроблений громадською організацією “Всеукраїнське студентське братство “ЕЛІТА НАЦІЇ” спільно з КУ “Харківський обласний центр молоді” та письменником Сергієм Жаданом при підтримці Харківської обласної державної адміністрації).

  • Ця «Мішковика» зʼявилася дуже випадково і спонтанно, – згадує автор. – На одному з уроків ми пробували оживляти казкових героїв, а я ніяк не міг вибрати, кого ж оживити. І моя літературна вчителька на моє прохання сказала перше ліпше слово. Це було слово мішок. Можливо, вона хотіла пожартувати, але саме з цього усе й почалося, завдяки цьому я зараз тримаю у руках свою книжку.

Після цього історія про Мішковинку, написана Микитою, зацікавила одне з найбільших Харківських видавництв – «Vivat», яке й запропонувало юному письменнику укласти його перший контракт та видати книгу.

  • Це для мене було справжнім шоком і цілковитою несподіванкою, – ділиться Микита Лукаш.

Книга «Мішечок історій Мішковинки» вийшла накладом 3100 екземплярів. За жанром це дитяча казкова повість, своєрідне фентезі для дітей віком від 6-ти років. Подорожуючи разом з казковими героями сторінками книги, діти знайомляться з відомими вченими, композиторами, художниками, спортсменами, модельєрами тощо. Та і самі казкові герої – надзвичайно цікаві персонажі, чого лише варті їхні імена: тато Торбань, мама Тайстра, пан Портфель, бабуся Корзина, пес Шукайло, Поль Етилен,  Фона Смарт… І все це у чарівній країні Торбокрай.

  • Книга читається на одному диханні. Сама прочитала, навіть не помітила, як закінчилася казка, – ділиться враженнями від «Мішковинки» борівчанка, волонтерка БРГО «Суспільна Служба України» Світлана Гунько. – Читаєш казку, а мимохідь дізнаєшся про спортсменів, модельєрів, композиторів, як сучасних так і минулих століть. Якщо хочете навчати дитину в ігровій формі – ця книга для Вас.

Наразі борівчани мають можливість придбати книгу у Борівській районній громадській організації «Суспільна Служба України» (телефон: 050-027-01-77). Коштує вона 100 грн., що дещо дешевше, ніж на сайті видавництва.

Оксана Дудник.

Відео – Олег Литвиненко.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх