Бібліотекарі Харківщини розбиралися в питаннях децентралізації та вчилися взаємодіяти зі ЗМІ

18 лютого в Харкові, на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей (ХОБД), відбувся практикум для бібліотекарів «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Харківській області».

До участі були запрошені працівники бібліотек з районів області та представники ЗМІ.

Захід проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проект покликаний підвищити обізнаність громадян та їхнє розуміння реформи місцевого самоврядування. Через залучення місцевих громадських організацій, бібліотек та ЗМІ проект інформує про суть реформи та підтримує заходи, що активно залучають громадян до співпраці з органами місцевого самоврядування.

Перед присутніми виступили експерти з питань реформи місцевого самоврядування:

Тітов М. І. – Перший віце-президент, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування;

Костриця О. – ментор проекту ПУЛЬС від IREX;

Наркізов М. М. – консультант з бюджетних питань Харківського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ).

Експерти надали інформацію про особливості децентралізації та наголосили на тому, що практикум проводиться для покращення комунікації між місцевими осередками культури, в т. ч. бібліотеками, та місцевими громадами.

Микола Тітов: «Ми намагаємось, щоб почули Ваш голос, голос місцевого самоврядування. Настав час за рахунок реалізації реформ передати частину повноважень на місця».

Олена Костриця: «Бібліотека працює на місцеву громаду. Я пропоную Вам писати про місцевих майстрів, місцеві пам’ятки – все, що говорить про громаду та буде цікаво мешканцям інших місць».

Анжела Самко, завідуюча методико-бібліографічним відділом Чугуївської ЦБС: «У нас бібліотека – інформаційний центр. З пʼяти наших бібліотек – чотири оснащені комп’ютерами. Ми кожен рік займаємося грантами і кожен рік виграємо на них комп’ютери. Цей захід був для мене дуже корисним. Він дав мені інформацію, що треба робити – консультації фахівців з бюджетної сфери, з юридичної сфери децентралізації. У нас, у Чугуєві вже проводили «Бюджет участі» і голосуванням громадськості ми виграли один з проектів. Ми за децентралізацію, і готові йти на неї. Децентралізація має сприяти розвитку культури, бо людей, перш за все, треба вчити культурі, щоб вулиці були чисті. У нас, у Чугуєві, багато ветеранів АТО – на них треба рівнятися».

Бібліотекарі отримали практичні навички співпраці з місцевими ЗМІ, підготовки інформаційних матеріалів про власну громаду та для громади, вчилися залучати нову аудиторію.

В практикумі взяли участь 27 співробітників бібліотек районів Харківської області.

Олександр Кузьменко.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2022 ·   Увійти   · Наверх