Борівчани у колі діалогу “вирішували долю” громадських проектів

Захід під назвою «Коло діалогу» відбувся у Боровій 30 травня. Ініціювала його проведення голова координаційної ради по роботі з бюджетування за участі громадськості (громадський бюджет) Валерія Гонтар.  Головною темою обговорення у колі були громадські проекти, які цього року подані на конкурс, але не відповідають вимогам Положення про громадський бюджет Борівської селищної ради.

Так, у Положенні сказано, що загальна вартість реалізації великих проектів становить від 50 001,00 до 100 000,00 гривень. Цього року громадяни подали в селищну раду 25 проектних пропозицій, 17 з яких великі, але вартість 4-х з них перевищує максимально допустиму суму – 100 000 грн.

Це проекти:

«Пергола для закоханих» у центральному парку селища – 300 000 грн.;

«Зона відпочинку у парку із сонячним деревом та сучасними можливостями» – 145 370 грн.,

«Місточок мого дитинства» (будівництво мосту, який з’єднуватиме вулиці Центральну та Східну) – 137 200 грн.

«Активне дозвілля – активна громада» (реконструкція подвір’я Борівського міського будинку культури по вул. Гагаріна) – 232 000 грн.

Щоб вирішити долю цих проектних пропозицій Валерія Гонтар запросила до діалогу представників Борівської селищної ради, районної ради, громадських організацій, керівників установ, від яких були подані проекти, та безпосередньо авторів проектів.

Після півторагодинного, часом дуже емоційного, але продуктивного обговорення учасники діалогу дійшли висновку, що усі названі проекти є актуальними для громади, але через високу вартість їх реалізація в рамках громадського бюджету неможлива, оскільки це суперечить Положенню про громадський бюджет.

Та є надія, що ці проекти все ж таки будуть реалізовані в громаді.

«Перголу для закоханих» і «Зону відпочинку у парку із сонячним деревом та сучасними можливостями» учасники «Кола діалогу» вирішили допрацювати і подати на обласний конкурс «Разом в майбутнє».

Проект «Активне дозвілля – активна громада» автору доведеться зменшити і розрахувати реконструкцію лише тієї частини подвір’я МБК, яку може покрити громадський бюджет, тобто до 100 тис.грн.

Вартість будівництва містка з вулиці Центральної на вулицю Східну також переглянуть, тож цілком ймовірно, що цей проект буде відкритий для голосування і у нього є всі шанси на реалізацію.

Оксана Дудник.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх