Борівщина в диму: що відбувається та чому? (фото, відео)

Сьогодні Борівщину огорнув смог: повітря задимлене, відчувається їдкий запах гару.

У Борівському РС ГУ Державної служби надзвичайних ситуацій Борова.Інфо пояснили, що на Луганщині знову горять ліси, а сильний вітер доносить дим від пожеж до нас. Борівські рятувальники також беруть участь у гасінні вогню, який не можуть приборкати вже кілька днів поспіль.

За інформацією Луганської облдержадміністрації, у Новоайдарському районі виникло одразу кілька пожеж. Деякі з них вже ліквідовані, щодо інших – боротьба ще триває.

У гасінні пожеж задіяні підрозділи Державної служби надзвичайних ситуацій, лісомисливські господарства, ЗСУ, поліція. Допомагають агропромислові підприємства і волонтери.

Як повідомляє Держслужба з надзвичайних ситуацій, наразі займання ліквідують поблизу Трьохізбенки, Кряківки, Муратового, та Капітанового Новоайдарського району, а також між селищами Половинкине та Байдівка Старобільського району, де 30 вересня виникло загоряння сухої трави та лісової підстилки.

«Загалом на гасіння лісових пожеж у трьох районах залучено 192 рятівників та 44 одиниць техніки, з них від ДСНС 107 чол. о/с. та 22 од. техніки. Гасіння пожеж ускладнює сильний поривчастий вітер швидкістю більше ніж 20 м/с», – йдеться у повідомленні ДСНС.

У повідомленні на сторінці Луганської ОДА на Facebook зазначено, що станом на 16.00 у Новоайдарі та селі Бахмутівка пожежі вже ліквідували, а займання біля села Смолянинове локалізували, загрози населеному пункту немає. Причиною займання називають засушливу погоду, відсутність опадів та шквальний поривчастий вітер.

Також повідомляється, що біля сіл Трьохізбенка, Кряківка, Оріхово-Донецьке продовжується гасіння верхової пожежі. У Кряківці згоріли два житлові та один нежитловий будинок, пошкоджені господарські споруди у 10 домогосподарствах.

Штаб з ліквідації пожеж діє у селі Муратовому Новоайдарського району.

Водночас менеджер відділу з роботи з військовими Андрій Римарук повідомляє, що пожежа розпочалася з зовсім інших причин, – про це повідомив сайт Повернись живим.

«Вдень, скориставшись сильним вітром в бік наших позицій, противник використав трасувальні патрони, а також сигнальні ракети, та підпалив поля. Наразі їдкий дим та вогонь охопив майже всі наші позиції від Трьохізбенки до Світлодарської дуги, а це понад 100 км фронту».

За словами Андрія Римарука, потужний вітер доносить дим навіть до Сєвєродонецька, та додає, що військовослужбовці застосовують всі чергові засоби для ліквідації пожежі.

Про пожежі на Луганщині повідомляє і керівниця Відділу комунікації поліції Луганської області Тетяна Погукай. За її словами, на території Луганської області зафіксовано 85 пожеж, з них ліквідовано – 42, не локалізовано та не ліквідовано – 43.

Найбільш масштабні з них:

– с. Кряківка Новоайдарського району — верхова лісова пожежа площею більше 4 га з перекидом на с. Кряківка. За попередньою інформацією вогнем пошкоджено 6 приватних будинків, близько 10 господарчих споруд;

– с. Трьохізбенка Новоайдарського району — за попередньою інформацією верхова лісова пожежа площею більше 50 га з перекидом на с. Трьохізбенка. Вогнем пошкоджено 2 приватних будинки.

Пожежа у с. Муратове, с. Капітанове, с. Гречишкине Новоайдарського району – проводиться евакуація людей.

– с. Половинкине Старобільського району – за попередньою інформацією загоряння в 3 осередках хвойної підстілки з переходом у верхову пожежу, загальна площа пожежі складає 8 га. Існує загроза населеним пунктам Половинкине та Байдівка;

– с. Малинове, с. Піщане, с. Артема Станично-Луганського району – за попередньою інформацією загоряння близько 10 га лісової пожежі, існує загроза перекидання пожежі на населені пункти.

До гасіння пожеж залучені фахівці ДСНС, особовий склад лісової охорони, поліцейські, працівники агропромислових підприємств. Гасіння пожежі ускладнює сильний вітер швидкістю більш 20 метрів за секунду з поривами, не стійких напрямків.

Наразі обмежено рух на автодорозі (Новоайдар – Сєвєродонецьк в с. Муратове).

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх