Чи варто громадам квапитися з об’єднанням: розповідає Діана Баринова (ВІДЕО)

Скільки часу залишається в громад на добровільне об’єднання? Чи правда, що у 2020-му усіх, хто не об’єднався добровільно, об’єднають примусово?

Про підсумки децентралізації на Харківщині у 2018 році та її перспективи на 2019-й говорили у «Темі дня» на UA:ХАРКІВ з директоркою Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Діаною Бариновою.

Головні тези інтерв’ю:

  • Другим етапом реформи децентралізації буде об”єднання районів, бо всі повноваження районного рівня передаються об”єднаним територіальним громадам. Через рік-півтора райони будуть укрупнені. Можливо, на території Харківської області буде всього 4 райони, можливо – 9. Це питання ще вирішується.
  • Спроможність громади залежить від кількості населення, яке в ній проживає, адже найбільший відсоток доходів ОТГ становить податок з доходів фізичних осіб. Не може бути спроможною громада, у якій населення менше 5 тисяч осіб.
  • У Харківській області вже створено 18 об”єднаних територіальних громад. За словами Діани Баринової – усі вони спроможні.
  • Завдяки фінансовій децентралізації місцеві бюджети почали отримувати більше коштів, стали спроможнішими. “Люди вже відчули переваги децентралізації і не захочуть від неї відмовлятися” – впевнена Діана Баринова.
  • Ще не всі питання децентралізації врегульовані на законодавчому рівні. Є випадки, коли на базі одного району створюється одна ОТГ і в той же час продовжує працювати районна державна адміністрація і районна рада. Не зовсім зрозуміло, хто чим займається, як повинна утримуватися районна рада тощо. У Харківській області така ситуація в Коломацькому районі.
  • Найповільніше процес об”єднання йде в тих районах, де за перспективним планом на території одного району передбачено створення однієї громади (у тому числі і Борівський район). Це пов”язано з тим, що податок з доходів фізичних осіб і так йде в районний бюджет, тож люди не бачать сенсу створювати ОТГ, бо їхні доходи від податків в межах їхнього району не зміняться. Але, після укрупнення районів, громади, які не об”єднаються і в той же час вже не будуть окремими районами, втратять ці доходи.
  • Закону про примусове об”єднання до 2020 року не існує, але громадам, які ще не увійшли в процес об”єднання, варто зробити це у 2019 році. Це дасть можливість отримувати державну субвенцію на розвиток інфраструктури протягом 5-ти років. Вона надається лише у разі добровільного об”єднання.

“Ті чиновники, місцеві керівники, які не ведуть свої громади до об”єднання, забирають гроші у населення, які можна було б вкласти в дороги, в інфраструктуру. І це великі кошти, – говорить Діана Баринова. – Сподіваюся, що люди не втратять оцю останню можливість на інфраструктурну субвенцію і встигнуть у 2019 році об”єднатися добровільно”.

 

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх