Чотирирічна дитина провалилася в резервуар пожежної водойми в центрі Борової

5 травня у Боровій сталася надзвичайна подія, яка могла закінчитися страшною трагедією: чотирирічний хлопчик провалився у люк (резервуар пожежної водойми) у самому центрі селища. Мама та інші дорослі, що були поруч, одразу ж кинулися на допомогу дитині і самотужки дістали малюка з 6-метрової глибини. Постраждалий відбувся переляком і численними забоями. Медики, які оперативно прибули на місце події, оглянули дитину, надали  першу допомогу і доправили до лікарні. У медичному закладі хлопчику діагностували забій правої половини грудної клітини, плечового суглоба справа, правого передпліччя, поверхневі садна кінцівок. Протягом доби малюк разом з мамою залишався у районній лікарні під наглядом медпрацівників. Сьогодні йому видали направлення на обстеження в Харківській обласній дитячій клінічній лікарні з травмою променево-зап’ястного суглоба, травматичним невритом променевого нерва.

Валерія Гонтар – безпосередня рятівниця хлопчика, яка спускалася за ним у резервуар, так описує події того вечора на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук:

  • Ми зібралися, щоб прибрати на майданчику «Піраміда». Замітали, виносили сміття, робили вуличні меблі. Нас було 15, у тому числі п’ятеро дітей.  Двоє дітлахів ходили навколо та збирала квіти. Близько 17.30 мати помітила, що її дитини немає у полі зору. Далі події розвивалися, як у фільмі, який чомусь загальмувався та став якимсь сюром. На відстані 5-10 м від кожного з нас у полі зору висилася величезна покришка на пригорку. Діти хвилину тому були біля неї, та залишилася тільки одна, доросліша. Чотирирічний хлопчик зник. Ми підбігли миттєво, та прибравши конструкцію з покришки і гнилих дощок, почули крики «мама». Він живий, кричить, там глибоко, темно, чути хлюпотіння. Миттєво мати сига у яму, але ії витягують сильні руки. Треба діяти дуже швидко, ми кричимо, але крик виривається якимось хрипом. Хлопці все зрозуміли, розтягують довгу переноску, чіпляючись за неї, спускаюся донизу(глибина десь 6-7 м), але тільки з третього разу стаю на тверду поверхню, притягую малюка, намагаюся заспокоїти та наказую триматися, ми нагорі, це 17.38.

Швидка приїхала за 7-10 хвилин. Дуже гарно спрацювали наші медпрацівники, водій. Дзвонили до швидкої та надзвичайників (мнс-ників), але коли все зробили, відзвонилися їм і вони взагалі не приїхали. Що це? Байдужість, безвідповідальність?

І треба відразу зазначити, що цей колодязь є гідрантом, який знаходиться у самому центрі селища, де гуляють діти, підлітки. О 21.30 його закрили бетонною кришкою, але ніхто до сьогоднішнього дня не подзвонив та не поцікавився станом матері і дитини. Бо, я так міркую собі, вважають це зоною не своєї відповідальності, а ми і погоджуємося з цим. Та погодьтеся, на невеличке селище у менш ніж 6 тисяч мешканців, така кількість усіляких служб і така недбалість просто жахає, тож навіщо вони потрібні, коли ми робимо все самі? Тож, коли стане об’єднана громада, треба гарно міркувати, хто потрібен, а кому взагалі немає за що платити гроші з бюджету, бо за ваші гроші вас ніхто не захищає. Та до нашого проекту по картуванню громади треба додати обстеження всіх колодязів, найнебезпечніших будівель, бо це постійна небезпека, яка полює на ваших дітей. Бо діти не завжди сидять на місці, вони шукають місць, де цікаво. А наше право на безпечне середовище, закріплене Конституцією, ст.3 та 50, та Декларацією про права людини, повинно забезпечуватися відповідальними інституціями, чи не так?

Валерія Гонтар у своєму дописі також зазначає, що не могла одразу описувати ці події, бо була безпосередньою їх учасницею, отримала неабиякий шок та знаходилася у розгубленому психічному стані.

  • Зосередившись, зрозуміла, що не писати не можна. Бо кожен наш крок на замовчування, згоду на порушення прав, завжди має свої наслідки, – зазначає рятівниця хлопчика.

Борівчани, які того вечора брали участь у порятунку хлопчика, не мають наміру залишати надалі цю подію поза увагою. Про те, що сталося, вже повідомили в обласні ЗМІ, підготували заяви і запити до відповідних органів та установ. Люди мають надію, що винні у недбальстві будуть встановлені та покарані і все ще сподіваються на допомогу та участь з боку місцевої влади. За словами активістів, це робиться не лише, щоб покарати винних,  а й для того, щоб убезпечити нашу громаду від подібних випадків у майбутньому.

Фото: Валерія Гонтар, Часопис Борівщини/Авторська сторінка.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх