Де бути ринку у Боровій?

У Боровій облаштовують нове місце для ринку, а з пішохідної частини центральної вулиці зникли усі вуличні торгівці.

У селищній раді пояснили, з чим пов’язані такі зміни і чого від них чекати.

За словами селищного голови Олександра Тертишного, ще у 2014 році рішенням виконкому були визначені місця для торгівлі у Боровій: продуктова група товарів – ринковий майданчик за універмагом, непродуктова група – майданчик по вул. Привокзальній.

Та підприємці і місцеві мешканці не погоджувалися на перенесення торгівлі у ці місця бо, на їх думку, це далеко від центру і незручно. Також немає облаштованих місць для торгівлі, накриття, затінку.

У той же час створення ринкового майданчика потребує коштів, яких у місцевому бюджеті недостатньо для реалізації такої ідеї.

– От у 2012 році був навіть проект підготовлений, але його ціна непідйомна для нашого селища, – розповідає Олександр Тертишний. – До цього року центральна вулиця поступово перетворювалася на такий собі «Пасаж», де виникла невпорядкована торгівельна система. Це породило ряд незручностей: обмежувало доступ до магазинів та різних установ, які розташовані в зоні вуличної торгівлі, автівки заїжджали на пішохідну територію, підпирали будівлі тощо, через ці незручності почали виникати конфлікти.  

Після одного з таких конфліктів до селищної ради надійшла скарга з вимогою перенести вуличну торгівлю в інше місце. У той же час до селищного голови звернулися підприємці, які не хочуть переходити на вул. Привокзальну. Знову постало питання про доступність, зручність для всіх учасників торгівельного процесу.

Після ретельного вивчення проблеми, обрали майданчик за магазином «Нафаня», який належить селищній рад. Вирішили розчистити і впорядкувати його для розміщення торгівельних місць.

Роботи вже почалися. Найближчим часом завезуть щебінь, розрівняють.

Як до цього ставляться підприємці? Вважають, що навіть на цей майданчик ніхто не буде заходити, бо коли людина проходить повз, по вулиці, вона точно купить щось з того, що побачить на прилавку. «От ми тут, за рогом, два дні стоїмо, торгівлі взагалі немає» – бідкаються підприємці.

Потенційні покупці висловлюються по-різному: дехто вважає, що це правильне рішення, бо вулиця для пішоходів, а не для торгівлі, а кому потрібно, той знайде для себе товар. Інші кажуть, що було зручно: вийшов, купив все, що потрібно і не треба кудись бігти, шукати.

Ми намагалися вислухати всі сторони конфлікту. Чи існує рішення, яке б задовольнило всі сторони? Так, якщо б у нас прямо зараз впало на рахунок 2-5 млн. грн., матеріалізувалася суперкоманда будівельників, ми б отримали сучасний торгівельний павільйон, але… Це фантастичний варіант.

Щоб витрачати кошти на розвиток, будівництво, потрібно ретельно планувати, розраховувати, будувати стратегію розвитку. Та в рамках цієї моделі адміністрування це неможливо, бо проблем більше, ніж ми знаємо.

Далі буде… Про проблеми…

Валерія Гонтар.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх