Депутати Борівської селищної ради направлять звернення до високопосадовців держави щодо зниження тарифів на газ та електроенергію

Текст звернення щодо зниження тарифів на комунальні послуги депутати схвалили сьогодні, 18 січня, на ІV сесії Борівської селищної ради VІІІ скликання.

Спочатку звернення підготували на ім’я президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерія Тарасюка.

Та під час розгляду цього питання на сесії, депутат селищної ради, голова Борівської райдержадміністрації Андрій Беседін (політична партія «Слуга Народу») запропонував внести зміни. Зокрема, виключити з числа адресатів президента України, а замість нього направити звернення голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову. Свою пропозицію депутат пояснив тим, що врегулювання тарифів не відноситься до повноважень президента. За його словами, відповідні рішення приймаються на рівні Кабінету Міністрів України, Верховної Ради та НКРЕКП. Андрій Беседін також повідомив, що президент, як гарант Конституції, вже втрутився в ситуацію і сьогодні на засіданні Уряду та НКРЕКП будуть прийняті рішення по зменшенню тарифів до рівня 2018 року.

Депутат селищної ради Олексій Гомон (ПП «Блок Світличної «Разом!») запропонував направити звернення і президенту, і голові Верховної Ради одночасно. Та його пропозицію підтримав лише один депутат – Володимир Шматько (ПП «Сила людей»).

Більшістю голосів селищні депутати підтримали пропозицію Андрія Беседіна, тож звернення буде направлене голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерію Тарасюку.

Текст звернення приводимо нижче:

Звернення

депутатів Борівської селищної ради до Голови Верховної Ради України Дмитра РАЗУМКОВА, Прем’єр-міністра України Дениса ШМИГАЛЯ, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерія ТАРАСЮКА щодо скасування підвищення тарифів на тепло, електроенергію та послуги розподілу природного газу

      Ми, депутати Борівської селищної ради, стурбовані та занепокоєні тим, що в Борівській селищній територіальній громаді склалась дуже гостра соціальна напруга, спровокована ухваленням НКРЕКП Постанови №2765-2787 від 30.12.2020 року та постанови КМУ №1325 від 28.12.2020 року. Обурені мешканці нашої громади висловлюють протест проти необґрунтованого підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу, підвищення вартості електроенергії.

Скрутність ситуації викликана тим, що доходи українських громадян не відповідають європейським, хоча тарифи максимально наближені до тарифів у країнах Європи.

Окрім того, слід зазначити, що більша частина газорозподільних систем на території нашої громади була побудована за кошти самих громадян та силами підприємств Борівського району під час газифікації населених пунктів. У подальшому всі системи були передані в користування державі в особі облгазу. Але під час приватизації самого Харківського облгазу, газорозподільчі системи також були приватизовані і на сьогодні ними користується АТ «Харківгаз».

НКРЕКП висловлює офіційну позицію, що підвищення тарифів, зокрема, базується на необхідності «компенсації недоотриманої тарифної виручки облгазів за 2015-2019 роки, а також компенсації витрат, пов’язаних з різницею в цінах при закупівлі в зазначений період природного газу, необхідного для забезпечення виробничо-технологічних потреб». Дана позиція державної інституції не відповідає основним вимогам Конституції України і порушує права людини, Комісія у своїй політиці не враховує інтереси населення України та не приймає зважені та збалансовані рішення. Особливо зважаючи на те, що Законом України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», визначена мета діяльності комісії, відповідно до якої Регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів та суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.

28.12.2020 прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483», згідно з якою продовжено дію покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії до 31 березня 2021 року, та встановлено з 01 січня до 31 березня 2021 року фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 168 копійок за 1 кВт*год (з урахуванням податку на додану вартість). Єдина ціна 1,68 грн. застосовується як для обсягу споживання до 100 квт∙год в місяць, так і більше. Також з 01.01.2021 року припиняють свою дію знижені тарифи, зокрема і в розмірі 0,9 грн за 1 кВт∙год, для наступних категорій споживачів: для житлових приміщень, обладнаних електроопаленням; для багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; для гуртожитків.

Окремо зазначаємо, що відповідно до статті 1 Конституції України, Україна є соціальною державою. Статтею 3 Конституції України прямо закріплено, що держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Також статтею 48 Конституції України встановлено невід’ємне право громадянина на достатній рівень життя для себе і для своєї сім’ї.

Однак, встановлення підвищених тарифів, зокрема, на послуги розподілу природного газу, що стало першопричиною підняття тарифів на теплоенергію, та прибирання соціальної норми для користувачів електричною енергією без врахування інтересів громадян України, без врегулювання компенсаційних механізмів для населення – є порушенням положень Конституції України.

Депутати Борівської селищної ради підтримують обурення і протестні настрої громадян проти підвищення тарифів, особливо, коли під час пандемії коронавірусу, велика кількість громадян залишилась без роботи, а рівень пенсійного забезпечення не дозволяє покрити витрати на оплату комунальних послуг. У скрутні часи органи влади та місцевого самоврядування мають захищати своїх громадян, тому, будь-яке владне рішення, що збільшує фінансовий тягар для населення, є несправедливим і має бути негайно переглянуте.

Ми, депутати Борівської селищної ради, звертаємось до Вас, шановний пане Дмитре, шановний пане Денисе, шановний пане Валерію, надати офіційне роз’яснення з приводу необхідності прийняття постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №№ 2765-2787 від 30.12.2020 та постанови Кабінету Міністрів України № 1325 від 28.12.2020 р. А також терміново розглянути питання щодо перегляду вказаних рішень та зменшення тарифів на розподіл газу, теплової енергії та електричної енергії і приведення їх до норм соціальних гарантій, закріплених у Конституції України.

Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку у вирішенні порушеного нами питання.

Схвалено рішенням ІV сесії Борівської селищної ради VІІІ скликання від 18.01.2021 року

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх