ДЕСЯТИКЛАСНИКИ РОЗІГРАЛИ СВОЄ МІСТО

Сьогодні, в День місцевого самоврядування, учні десятих класів Борівської школи №1 взяли участь у грі «Розіграй своє місто». Модерувала гру громадська активістка, фундаторка ГО  «Фонд розвитку Борівської громади» Валерія Гонтар.

На час гри учасники уявили себе небайдужими мешканцями міста і утворили чотири групи. Одна група представляла місцеву владу, а решта – жителів з різними інтересами: тут були бізнесмени, екологи і родинна група.

Усі групи прагнули розвитку свого міста, але через реалізацію саме своїх інтересів. Бізнесу були потрібні паркінги, торгові центри, кафе; екологам –контейнери для роздільного збору сміття, велосипедні доріжки, пішохідні зони; представникам родинної групи – дитячі майданчики, пандуси, лежачі поліцейські тощо.  

Влада ж мала свій план розвитку міста, але намагалася також і максимально задовольнити інтереси усіх жителів. Та, оскільки ресурси влади обмежені і зробити все одночасно неможливо, доводилося проводити громадські консультації, щоб мешканці могли висловити свої побажання і бачення. За результатами цих консультацій влада приймала рішення, які саме обʼєкти і де встановлювати.

Гра складалася з трьох турів і за результатами кожного з них групи мешканців отримували бали за свої реалізовані проекти. А по завершенні кожна група оцінювала в балах діяльність влади, тому для влади було важливо отримати високу оцінку діяльності від кожної з груп.

Школярі швидко включилися в гру і жваво відстоювали свої інтереси, намагалися домовитися з владою та представниками інших груп, шукали компроміси.

Після підбиття підсумків і визначення переможців кожна команда поділилася враженнями від гри.

«Важко бути Богом», – саме таким висловом охарактеризували свої відчуття представники групи влади.

– Ми зрозуміли, як важко владі у рівній мірі задовольняти інтереси різних груп населення, приймати рішення, які подобалися б усім, і виконувати свої завдання,– сказав лідер групи Вадим.

Учасники інших груп поділилися, що завдяки грі усвідомили, наскільки важливо чути і враховувати думку один одного, а також змогли уявити, як функціонує громада міста, як здійснюється місцеве самоврядування, як можуть впливати на це місцеві жителі.

– Саме на це і була спрямована гра, – пояснює Валерія Гонтар. – Важливо було показати дітям, яким чином в демократичному суспільстві здійснюються принципи громадського консультування місцевої влади з громадянами, як народжуються нові ідеї розвитку та враховуються інтереси різних соціальних груп.

Оксана Дудник.

Більше фото тут.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх