ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ БОРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ: досвід 2018-го та плани на 2019-й

У 2018 році у Боровій вперше було впроваджено громадський бюджет. Жителі Борівської селищної ради мали можливість реалізувати на території своєї громади свої проекти за рахунок селищного бюджету.

Цей інноваційний механізм залучення громадян до процесу розподілу бюджету, прийняття рішень вже успішно працює у різних містах та селах України. Ініціювала його впровадження в Боровій громадська активістка, фундаторка ГО «Фонд розвитку Борівської громади», заступниця голови БРГО «Суспільна Служба України» Валерія Гонтар. Цю ідею підтримали селищний голова Олександр Тертишний та депутати Борівської селищної ради.

Сам процес впровадження розпочався на початку 2018 року з розробки відповідного Положення, створення Координаційної ради та інформаційної кампанії для залучення активних громадян до написання проектів в рамках громадського бюджету.

Людям треба було просто сформувати ідею, оформити проектну заявку і зібрати на її підтримку 25 підписів. Після чого, до 30 квітня, подати її до селищної ради. З 1 по 15 травня проводилась перевірка і відбір проектів до участі у конкурсі, з 15 травня по 15 червня – відкрите голосування.

Ознайомитися з проектами і віддати свій голос за два з них (один великий – вартістю від 50 до 100 тис. грн., та один маленький – до 50 тис. грн.) можна було на сайті Борівської селищної ради у розділі “Громадський проект”, а також у паперовому вигляді за умови пред’явлення паспорту чи свідоцтва про народження в приміщенні Борівської селищної ради, у Борівській міській бібліотеці-філії та у Шийківському сільському клубі.

Всього громадяни подали 23 проекти, один було вилучено у зв’язку із його фінансуванням з інших джерел. За результатами голосування було розглянуто 982 бюлетені, з них 37 зіпсованих (це випадки подвійного голосування, відсутність відомостей про особу, що голосує, не заповнені бланки). На сайті проголосувало 417 користувачів. Голосувати мали право громадяни України віком від 14 років, які проживають або народилися на території Борівської селищної ради.

З 23 проектів переможцями стали 17 – 7 великих і 10 малих. Це проекти жителів Борової, Шийківки, Новоселівки. На жаль, від жителів Новоплатонівки не надійшло жодного проекту, але вони мають можливість зробити це у 2019 році.

Депутати прийняли рішення про виділення 4% річного бюджету на реалізацію громадських проектів, тож після підбиття підсумків почалося їх впровадження.

Станом на 1 березня 2019 року повністю виконані 14 проектів, 2 – реалізовані частково,  а впровадження ще одного перенесено на весну 2019 року.

ПРОЕКТИ-ПЕРЕМОЖЦІ 2018 року

Я і мій майданчик. Заявлена вартість проекту 120 000 грн. Реалізований в вересні 2018 року – встановлено дитячий лабіринт у центральному парку селища. Авторка проекту Тетяна Помелуйко.

Встановлення мотузкового парку в центральній частині парку. Заявлена вартість проекту 87 000 грн. Реалізований в жовтні 2018 року. Авторка проекту Валерія Гонтар.

Шкільне подвір’я. Заявлена вартість проекту 100 000 грн. Реалізований в жовтні 2018 року – проведено реконструкцію майданчика на подвірʼї Борівської ЗОШ №2. Авторка проекту Олена Курочка.

Пам’ятний Знак “Незалежність”. Заявлена вартість проекту 66 000 грн. Реалізований в серпні 2018 року – встановлено памʼятний знак на центральній площі селища. Авторка проекту Ольга Рівчак.

Музичне обладнання для Будинку дитячої та юнацької творчості. Заявлена вартість проекту 79 042 грн. Реалізований у жовтні 2018 року – закуплено і встановлено музичне обладнання у Борівському БДЮТ. Автор проекту Сергій Тугай.

Придбання сценічних костюмів для проведення масових заходів у Борівському МБК. Заявлена вартість проекту 22 879 грн. Реалізований у грудні 2018 року – костюми закуплені. Авторка проекту Лілія Жалпіс.

Здорова та сильна нація. Заявлена вартість проекту 49 000 грн. Реалізований у серпні 2018 року – в с.Шийківка встановлено вуличні тренажери для занять спортом. Авторка проекту Олександра Стрілець.

Створення інноваційних умов для всебічного розвитку дітей в музичній залі ДНЗ №1. Загальна вартість проекту 20 000 грн. Реалізований у вересні 2018 року – придбана сучасна мультимедійна апаратура, меблі, національно-ігрова атрибутика, костюми для музичної зали дитсадка «Берізка». Авторка проекту Юлія Власова.

Садочок – це наш другий дім, в ньому затишно усім! Загальна вартість проекту 18 780 грн. Реалізований у жовтні 2018 року – закуплено дитячі меблі для ДНЗ №1 «Берізка». Авторка проекту Марина Пацьора.

Облаштування приміщення для сенсорної кімнати в Борівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №3 «Золота рибка». Загальна вартість проекту 20 000 грн. Реалізований у вересні 2018 року – облаштувано приміщення для сенсорної кімнати в дитсадку «Золота рибка» відповідно до сучасних естетичних вимог, ергономіки та з використанням безпечних матеріалів. Авторка проекту Ніна Придатько.

Лаундж-зона у Борівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Вартість проекту 47 541 грн. Реалізовані у жовтні 2018 року – закуплено мʼякі меблі, обладнання і облаштовано зони відпочинку для дітей у Борівській ЗОШ №1. Авторка проекту Надія Кашпор.

Сенсорні кімнати – крок до успішного життя в соціумі «особливих» дітей. Вартість проекту 27 113 грн. Реалізований у жовтні 2018 року – закуплено обладнання та матеріали для сенсорної кімнати у Борівській ЗОШ №1. Авторка проекту Тетяна Камʼянська.

Обладнання аудіо системою літнього майданчику «Піраміда» створеного за ініціативи громадян для неформального спілкування та кінопоказів для дітей та підлітків. Заявлена вартість проекту 7000 грн. Реалізований у липні 2018 року – закуплено апаратуру для демонстрації фільмів на літньому майданчику «Піраміда». Автор проекту Віталій Бровко.

Забезпечення безпечного простору для мешканців смт Борова шляхом накриття всіх відкритих колодязів та невідомих ям люками або кришками. Заявлена вартість проекту 3 165 грн. Реалізований у листопаді 2018 року. Авторка проекту Марина Склярова.

Ожива душі криниця. Заявлена вартість проекту 100 000 грн. Суть проекту – благоустрій території навколо водного джерела в с. Шийківка: очищення місцевості, облаштування та встановлення купелі, облаштування місця відпочинку і дозвілля – встановлення альтанки, лавочок, столу, а також оздоблення місця – насадження квітників, встановлення огорожі та східців до джерела. Матеріали для виконання проекту закуплені у 2018 році, місцевість розчищена, завершення проекту заплановане на першу половину 2019 року. Авторка проекту Галина Нікітенко.

Регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та врегулювання відносин у сфері утримання та поводження з домашніми та іншими тваринами у селищі. Заявлена вартість проекту 29 865 грн. Реалізація запланована на весну-літо 2019 року. Авторка проекту Вікторія Надольна.

Створення памп-парку на місці котловану на 14-му кварталі. Заявлена вартість проекту 52 900 грн. Знаходиться в стадії реалізації. Автор проекту Олексій Коновалов.

Впровадження громадського бюджету у Боровій продовжується.

З 1 березня знову розпочнеться прийом проектних заявок, який триватиме до 30 квітня. Тож не проґавте можливості реалізувати свої ідеї!

Валерія Гонтар

Де ти бачиш проблему? Сміття, розбита доріжка, зламана лава, немає місць для відпочинку? Пропонуй, шукай однодумців, саме у співпраці народжується вирішення спільних проблем та реалізація суспільно корисних задумів, – звертається до борівчан ініціаторка впровадження громадського бюджету у Боровій Валерія Гонтар.

Бюджет участі – це надзвичайно дієвий механізм діалогу, налагодження довіри між владою та громадою. Він втілюється через участь жителів у розподілі бюджету селища  безпосередньо через власні проекти, тобто є таким собі механізмом прямої демократії, – вважає Валерія Гонтар.

З урахуванням досвіду 2018 року до Положення про громадський бюджет Борівської селищної ради були внесені зміни. Зокрема, введено поняття сектору та розподіл загального бюджету по секторах: Борова, Шийківка, Новоплатонівка, Новоселівка, комунальні заклади та прибудинкові території багатоквартирних будинків (мешканці багатоповерхівок зможуть обладнати території біля своїх будинків).

Переможці тепер визначатимуться у кожному секторі окремо. Це було зроблено для того, щоб уникнути адміністративного тиску та інших непорозумінь під час голосування і всі проекти мали рівні можливості для реалізації.

 

На ту ж тему
Обсуждение: есть 1 комментарий
  1. […] Детальніше з результатами реалізації громадських проектів 2018 року за рахунок бюджету участі можна ознайомитися тут. […]

ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх