«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» у Боровій

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelez International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.

В рамках програми розробляються рекомендації для закладів освіти щодо реалізації активностей та створюється спільнота відповідальних закладів, що сприяють здоров’ю учнів. П’ять найактивніших шкіл у фіналі програми отримають гранти у розмірі 10 000 доларів на закупівлю обладнання для STEM-лабораторій (STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics).

У Боровій проект «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» впроваджує громадська організація «ЯТиМи» та безпосередньо її фундаторка Світлана Гунько. 

В рамках реалізації проекту відбулося анкетування учнів 5-8 класів Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Опитування було анонімним і стосувалося питань харчування дітей.
Ось як школярі відповіли на запитання:
1. Чи снідаєте вранці?
– 75% так, 25%- іноді;
– у 55%- це бутерброди, 40%- каша, 5%- свій варіант.
2. На твою думку, харчування, яке пропонує ваша шкільна їдальня, є здоровим?
– 40% – не знаю, 50% – так, 10% – ні, не здорова.
3. Чи є у твоему раціоні фрукти і овочі?
– 70% – так, 5% – ні, 25% – іноді.
4. Чи використовуєш у реальному житті інформацію про здоровий спосіб життя, отримну на уроках в школі?
– 60% – частково, 35% -так, 5% – ні.

Світлана Гунько, фундаторка ГО “ЯТиМи”

Ми сподіваємося, що цей проект буде вагомим внеском у майбутнє наших дітей. Давайте разом робити невеличкі кроки у впровадженні здорового способу життя серед наших дітей, – говорить ментор проекту у Боровій Світлана Гунько і пропонує батькам поради щодо організації правильного харчування дітей.

Поради батькам щодо правильного харчування:
1. Обговорюйте з дітьми меню на день і залучайте їх до приготування їжі. Пам’ятайте, що саме батьки відповідальні за оптимальний режим харчування дітей.
2. Беріть з собою дітей в магазини та на базари. Спільний вибір здорових продуктів і їх придбання – перший крок в формуванні навичок здорового харчування.
3. Снідайте та вечеряйте разом з дітьми. Створіть комфортні умови для споживання їжі в родинному колі.
4. На перекуси в школу дітям найкраще давати овочі і фрукти, горіхи і пляшку води (у випадку, коли в школі в класах не має кулерів з питною водою).
5. Залишайте на столі тарілки з сухофруктами, фруктами, горіхами, зерновими хлібцями. Це дозволить дітям перекусити здоровими продуктами харчування.
6. Займіться домашньою випічкою разом з дітьми. Так ви не тільки убереже їх від надмірної кількості трансжирів, що містяться в багатьох кондитерських виробах (частково гідрогенізовані, кондитерські та кулінарні), а і надасте дітям можливість отримати навичку у приготуванні іжі та цікаво проведете час.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх