Карантин продовжують, але послаблюють: що і як зміниться в житті українців протягом місяця

В Україні дозволять відвідувати дитсадки та частково відновлять транспортне сполучення. Запрацюють 66 пунктів пропуску через кордони.

20 травня Кабмін прийняв рішення про продовження карантину з 22 травня по 22 червня, проте адаптивного. Це означає, що рішення про посилення або ослаблення карантинних заходів прийматимуть на місцях в залежності від епідеміологічної ситуації. Крім того, було прийнято рішення про ослаблення карантину, яке включає відновлення роботи міжнародного транспорту.

З 22 травня в Україні запроваджено другий етап карантину, кожен етап буде тривати 10 днів.

З 22 травня дозволили:

  • проведення спортивних заходів до 50 осіб і без глядачів;
  • проведення релігійних заходів — не більше однієї людини на 10 квадратних метрів;
  • міський транспорт (крім метрополітену), регулярні і нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом в міському, внутрішньообласному і міжнародному сполученні;
  • роботу готелів, без ресторанів.

З 25 травня дозволять:

  • роботу метрополітену;
  • відвідування дитячих садків.

З 1 червня дозволять:

  • залізничні перевезення в міському, регіональному, дальному внутрішньому і міжобласному сполученні;
  • міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом (в разі здійснення перевезень в регіон, де не діють ослаблення протиепідемічним заходів, дозволяється перевезення в рамках 50% від кількості місць для сидіння за умови розсадження пасажирів за вільними місцями поруч, спереду і ззаду).

З 15 червня дозволять:

  • пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Переглядати рішення про дозвіл або заборону будуть кожні сім днів. Обов’язковою умовою залишається масковий режим, температурний скринінг і дезінфекція.

Для кожного регіону можливий індивідуальний сценарій виходу з карантину. Для цього місцева влада повинна аналізувати статистику нових випадків захворювання коронавірусом, відсоток одужань і летальних випадків на 100 000 населення.

КОРДОНИ

Міністри підтримали пропозицію міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова про відкриття 66 пунктів пропуску на кордонах з Євросоюзом і Молдовою. Однак закритими залишаються пункти на кордоні з Росією і Білоруссю. Причина — несприятлива коронавірусна ситуація.

“З метою відновлення руху через державний кордон України, який підлягав тимчасовому закриттю в зв’язку з карантином, Міністерство внутрішніх справ розробило проєкт розпорядження. Передбачається відновити рух в 66 пунктах пропуску на кордонах з Євросоюзом і Республікою Молдова. Реалізація проєкту відновить повноцінний прикордонний рух на кордоні з Республікою Польща, Угорщиною, Словацькою Республікою, Румунією і Молдовою. Залишаються тимчасово закритими пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією і Республікою Білорусь у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в цих республіках”, — пояснив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

При цьому міжобласні перевезення залишаються закритими. Рішення відклали до початку червня.

Прем’єр міністр України Денис Шмигаль так пояснює ситуацію: “Міжобласні перевезення ми поки не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Тут важливо ще раз попрацювати з міжобласними перевізниками. Попрошу Міністерство інфраструктури цю роботу провести. І підготувати людей, щоб, як тільки дозволить ситуація, на початку червня, ми організували ці речі. Акцентую: за умов, що у всіх областях епідеміологічна ситуація дозволятиме міжобласні переміщення. Тому що звичайно, коли у нас будуть області, де є спалах коронавірусу, спільно з місцевою владою ми будемо приймати рішення про локальні обмеження. І очевидно, що маршрути там будуть змінюватися або зупинятися, заборонятися. Щоб не експортувати або перевозити вірус по всій країні. Це і є модель адаптивного карантину”.

Аеропорти поки залишаються без пасажирів. За словами Шмигаля, Україна веде переговори з іншими країнами про відновлення авіасполучення, однак поки найближча дата — не раніше середини червня.

“Щодо роботи аеропортів і запуску рейсових авіаперевезень, до цього питання ми повернемося очевидно після 15 червня, коли авіаперевізники отримають можливість вилітати і кудись летіти, бо поки що аеропорти наших країн-партнерів закриті. Ми ведемо діалог з авіаперевізниками і поки є загальна позиція — що раніше 15 червня немає сенсу відкривати роботу аеропортів і запускати рейсові перельоти. Нерегулярні авіаперевезення працюють, на сьогоднішній день є”, — сказав прем’єр-міністр.

Джерело

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх