Куп’янські активісти зупинили вирубку дубів у Дворічанському районі

Небайдужі жителі Куп’янська взялися рятувати ліси рідного краю від вирубування. Головними винуватцями знищення лісу вони вважають посадовців Державного підприємства «Куп’янське лісове господарство».

Відео на цю тему з’явилося 11 травня на ютуб-каналі ГРОМ ІНФО.

«Документальний матеріал про те, як куп’янська громада рятує своє національне багатство. Почали з лісу. В цій серії звучать прізвища винуватців масштабного розкрадання дубу у Куп’янському та Дворічанському районах» – такий коментар супроводжує цей відеоролик.

Основні дії відбуваються на території Національного природного парку «Дворічанський» поблизу селища Кам’янка Дворічанського району.

За сигналом місцевих жителів куп’янські активісти стали свідками процесу завантаження вантажівки дубом у місці, де будь-яка вирубка заборонена законодавством. Займалися цією «чорною справою» працівники Куп’янського лісгоспу, але будь-які документи, які б підтверджували правомірність їхніх дій, вони показати відмовилися.

Чіпування дерев відбувалося вже після завантаження у машину покупця, що також є грубим порушенням. Так, в інструкції з електронного обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України вказано, що облік лісопродукції починається з приймання її безпосередньо на місцях виконання робіт, тобто на місці порубки.  На кожну зрубану одиницю працівники лісгоспу повинні одразу кріпити бірку з унікальним номером, за яким вони вносять до Єдиної державної системи електронного обліку деревини інформацію про саме дерево та про те, де, коли, ким і для чого воно було зрубане.

Куп’янчани перевірили завантажені колоди за номерами бірок в Єдиній державній системі електронного обліку деревини, але жодної інформації про ці дерева там не виявилося. Представники лісництва пояснили це тим, що дані ще не встигли завантажитися.

Активісти викликали поліцію на місце і подали заяву про правопорушення.

Як з’ясувалося після приїзду правоохоронців, у представників лісництва не було з собою жодних документів, які б могли підтвердити законність їхніх дій: ні лісорубних квитків, ні нарядів на виконання робіт, ні накладних на відпуск товару, ні договору з покупцем. Майстер Куп’янського лісгоспу пояснив, що усі ці документи знаходяться у лісгоспі і можуть бути надані у разі офіційного запиту.

Водій Куп’янського лісгоспу надав дорожній лист вантажного автомобіля, але відповідно до нього він повинен був здійснювати перевезення по місту Куп’янськ, а не у Дворічанському районі. Шофер запевнив, що отримав усну вказівку щодо цієї поїздки від начальника лісгоспу.

Водій, у машину якого здійснювалося відвантаження деревини, пояснив, що він є лише представником перевізника і виконує замовлення приватної особи з Рівненської області.

Поки слідчий розбирався у ситуації на місці і складав протокол, активісти виявили місце порубки дерев неподалік. Громадяни переконані, що дерева зрубали в гущавині лісу, а потім вивезли в посадку і вже звідти завантажували у машину покупця.

Середній діаметр зрубаних дубів – 50 см. Вартість у матеріалі не вказана.

Куп’янчани налаштовані рішуче у своїй боротьбі, тож далі буде.

Оксана Дудник.

 

 

 

 

 

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх