На Борівщині презентували проекти – переможці конкурсу «Разом в майбутнє»

Вчора у Борівському районі відбулася презентація проектів – переможців обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад Харківщини «Разом в майбутнє».

У заходах взяли участь перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Марк Беккер, голова райдержадміністрації Віталій Кіян, депутати обласної ради Микола Кириченко і Вісхан Ісламов, заступники голови райдержадміністрації Сергій Федченко та Сергій Шутько, а також голова районної ради Олена Клименко.

За один день було презентовано чотири проекти.

Міні-проект «Енергоефективний ФАП» у с. Новоплатонівка. Тут було здійснено заміну вікон, вхідних дверей та системи опалення. Розробила та подала на конкурс цей проект громадська організація «Зоря». Загальний обсяг витрат міні-проекту – 41532 грн., де кошти обласного бюджету – 16612 грн., частка селищної ради – 22843 грн., внесок конкурсанта – 2077 грн.

Міні-проект «Заміна вхідних дверей Борівської центральної бібліотеки»,  підготовлений членами Борівської районної громадської організації «Суспільна Служба України». Загальна вартість міні-проекту 15655 грн., з них: 7045 грн. – кошти обласної ради, 7045 грн. –Борівської селищної ради, 1565 грн. –громадської організації.

Міні-проект «Модернізація харчоблоку з заміною електрообладнання на енергоефективне в Борівському дитячому навчальному закладі (яслах-садку) № 3 «Золота рибка». Тут було замінено морально застаріле,  фізично зношене, енерговитратне обладнання на нове: придбано електроплити, жарильну шафу, холодильники, водонагрівач, електром’ясорубку, морозильні камери. Загальний обсяг фінансування – 91093 грн., де кошти обласної ради – 45546 грн., кошти селищної ради – 40992 грн. та кошти конкурсанта (ініціативної групи громадян) – 4555 грн.

Міні-проект «Тепло талановитим дітям» у Підлимані. В рамках проекту було проведено капітальний ремонт системи опалення в сільському будинку культури, придбано та встановлено котел на твердому паливі, пластикові регістри та труби, насоси. Загальний обсяг фінансування міні-проекту – 199993 грн., з них: кошти обласного бюджету – 99996 грн., кошти Підлиманської сільської ради – 89997 грн., внесок конкурсанта – громадської організації «Відродження Підлиману» – 10000 грн.

На усіх об’єктах конкурсантам були вручені сертифікати конкурсної комісії про реалізацію проектів.

Нагадаємо, що конкурс міні-проектів розвитку територіальних громад Харківщини «Разом в майбутнє був запроваджений Харківською обласною радою у 2011 році. І з самого початку дії цього конкурсу громади Борівщини беруть у ньому активну участь, щороку отримуючи кошти з обласної ради на реалізацію тих чи інших проектів. Однією з головних умов конкурсу є обов’язкове співфінансування, адже область покриває 50% вартості проекту, інші 50% повинна профінансувати громада за рахунок коштів місцевого бюджету та конкурсанта (ініціативної групи чи громадської організації, що подає проект на конкурс). Основні номінації конкурсу – «Енергоефективність та енергозбереження», «Добробут громад», «Чисте довкілля».  Цього року на конкурс подавалося 26 проектів від громадських організацій та ініціативних груп Борівського району, 10 із них стали переможцями.

Окрім проектів презентованих 8 листопада, на Борівщині реалізовані й інші проекти-переможці, презентація яких пройшла раніше.

У жовтні був презентований проект «Новітній школі – новітні вікна» в Борівській ЗОШ №1, в ході реалізації якого замінено 28 вікон загальною вартістю майже 200 тис.грн.

Проект «Теплом зігріта школа усіх радує довкола» в Чернещинському НВК – замінено 26 вікон приблизно на 200 тис.грн.

Проект ініціативної групи громадян похилого віку Борівського району «Рух – це життя» вартістю 166,5 тис.грн. У терцентрі відкрито реабілітаційну кімнату та придбано масажне ліжко, масажне крісло, масажер для ніг, ручний масажер і різні засоби реабілітації.

Проект «Збережемо тепло для себе, кошти для громади» – заміна вікон та вхідних дверей у сільському клубі с.Калинове (110 тис.грн.)

Проект «Створення центру громадської активності» у с.Піски-Радьківські. Обладнано приміщення, де вимушені переселенці, учні, батьки, вчителі зможуть взяти участь у тренінгах та семінарах, теми яких направлені на поліпшення навичок спілкування, лідерства, здорового способу життя, волонтерства, екології, інформаційно-пропагандистської роботи, програмування, проектування та менеджменту в різноманітних сферах суспільного життя. В приміщення провели Інтернет, придбали 4 комп’ютери, 2 ноутбуки, 2 веб-камери, фотоаппарат для журналістської діяльності, для друку інформаційного бюлетеня – принтер та канцелярське приладдя, для демонстрації презентацій під час тренінгів та зустрічей з юристами, представниками влади, лікарями, психологами, журналістами – фліпчарт та проектор. Кімнату також облаштували сучасними меблями. Загалом на обладнання приміщення витратили близько 92 тис.грн.

Готується до відкриття проект «Спортивна громада – здоров’я людей. Заміна підлоги спортивного залу» у Першотравневій школі – вартістю 187 738 грн.

Загальна сума вартості усіх проектів, реалізованих на Борівщині в рамках конкурсу «Разом в майбутнє» цього року становить 1 245 885 грн., де 616 744 грн. – субвенція з обласного бюджету, 529 672 грн. – кошти місцевих рад, 87 072 грн. – внесок конкурсантів.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх