Прокуратура виграла позов проти відділу освіти та ТОВ “ІТ-ТРЕЙД”

Господарський суд Харківської області визнав недійсними рішення тендерного комітету та договори про закупівлю товарів відділом освіти Борівської райдержадміністрації на суму 263 000 гривень.

В умовах сучасності бюджети та їх розподіл завжди знаходяться в центрі обговорення громадськості, оскільки кожен платник податків хоче та має право знати на що витрачаються сплачені ним кошти.

На виконання повноважень органів прокуратури у відповідності до  Конституції України Борівським відділом Ізюмської місцевої прокуратури постійно вживаються заходи представницького характеру у бюджетній сфері, зокрема, щодо проведення  публічних закупівель, які є важливою сферою економічних відносин, де щороку розподіляються значні фінансові ресурси.

Так, прокуратурою пред’явлено позов до Господарського суду Харківської області щодо визнання недійсними рішень тендерного комітету та договорів про закупівлю товарів за державні кошти на загальну суму 263 тис. грн., укладених між відділом освіти Борівської РДА та ТОВ “ІТ-ТРЕЙД”, у зв’язку з порушенням вимог законодавства у сфері публічних закупівель.

Рішенням Господарського суду Харківської області від 27.03.2019 у справі №922/3642/18 позов прокурора задоволено у повному обсязі.

Наразі вказане судове рішення не набрало законної сили, оскільки  відповідач  ТОВ «Іт-Трейд» оскаржує його в апеляційному порядку.

Борівський відділ Ізюмської місцевої прокуратури.

 

Довідково. Вказане рішення суду розміщене на порталі “Єдиний державний реєстр судових рішень“. З нього стає зрозумілим, що тендер відділом освіти проводився за двома лотами: 1) придбання персонального комп’ютера/ноутбука та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи;  2) створення інклюзивно-ресурсних центрів, у закладах загальної середньої освіти ресурсних кімнат та медіатек.

Прокурор наполягає, що процедура державної закупівлі проведена тендерним комітетом з порушенням вимог законодавства у сфері публічних закупівель. Так, юридична особа ТОВ “ІТ-ТРЕЙД”, яка стала переможцем, є пов’язаною особою, а точніше сином іншого учасника відкритих торгів. Тому замовник торгів (відділ освіти Борівської РДА) повинен був відхилити ці тендерні пропозиції. Таким чином, договори на закупівлю товару прийняті з порушенням вимог Закону, а тому вони є недійсними, – вважає прокуратура.

У той ж час у своєму відзиві відділ освіти стверджує, що оспорюване прокурором рішення тендерного комітету  було прийнято з дотриманням вимог Закону України “Про публічні закупівлі”. При цьому наголошує, що усі ці дії не призвели до нераціонального та неефективного використання державних (бюджетних) коштів, оскільки у вказаній процедурі закупівлі очікувана вартість предмета закупівлі становила 280,0 тис.грн., а переможець суттєво зменшив її: за лотом 1 – 129,0 тис.грн., за лотом 2 – 134,0 тис.грн.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх