Райони області хотіли залишити без апаратів штучної вентиляції легенів

У Харківській області районним лікарням пропонували передати апарати штучної вентиляції легенів до обласних інфекційних лікарень.

Вчора, 19 березня, керівники закладів охорони здоров’я області отримали листи за підписом директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Вадима Іваннікова.

Зокрема, в одному листі йшлося, що задля організації надання медичної допомоги особам, хворим на COVID-19, Департаментом охорони здоров’я Харківської ОДА прийнято рішення “про термінове тимчасове переміщення апаратів штучної вентиляції легенів та кисневих концентраторів до КНП ХОР “Обласна клінічна інфекційна лікарня” та КНП ХОР “Обласна дитяча інфекційна лікарня”.

 

У другому листі Департамент охорони здоров’я Харківської ОДА пропонує направляти хворих із деяких районів, у тому числі й Борівського, до опорних закладів охорони здоров’я. А керівникам цих закладів пропонується забезпечити мешканців районів усебічною медичною допомогою. А апарати ШВЛ та кисневі концентратори передати до Харківської обласної клінічної лікарні.

Обидва листи потрапили у соцмережі і підняли хвилю обурення серед інтернет-користувачів.

Як повідомляє Depo.Харків, голова Шевченківської РДА Харківської області Валерій Приходько та мер міста Лозова Сергій Зеленський навідріз відмовилися виконувати таку рекомендацію.

Обидва керівники пояснили свою позицію тим, що апарати штучної вентиляції легенів можуть бути потрібні в будь-який час і мешканцям їхніх громад.

У той же час, як стало відомо Борова.Інфо з власних перевірених джерел, у Боровій поспішили виконати пропозиції директора Департаменту. Того ж дня ,19 березня, з Борівської центральної районної лікарні вивезли два апарати ШВЛ в Ізюм для подальшої передачі у Харків.

Сьогодні, 20 березня, голова ХОДА Олексій Кучер заблокував видане директором департаменту розпорядження щодо передачі апаратів ШВЛ з районних лікарень до обласних і пообіцяв забезпечити їхнє повернення.

«На сьогодні навіть ті апарати, які були доставлені в місто Харків, ми повертаємо в райони, – відзначив голова ХОДА. – Це рішення було прийнято Іванніковим, і Іваннікова я звільнив. На жаль, необхідно констатувати, що він не впорався з поставленим завданням, і це – одна з підстав».

Нагадаємо, Вадим Іванніков був призначений на посаду директора Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації 11 березня 2020 року і протримався на цій посаді цілих 8 днів. До цього він був головним лікарем Краматорської міської клінічної лікарні №1.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх