Ресурси і потреби Борівської громади: про що говорили на конференції “NEW Борова”

У Боровій відбулася конференція під назвою “NEW Борова” за результатами проекту “Проведення картування громади Борівської селищної ради”.

Підсумки проекту підбивали в актовій залі освітнього опорного закладу «Борівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1». Участь у підсумковому заході взяли представники органів місцевого самоврядування, райдержадміністрації, різних установ, комунальних підприємств району, громадських організацій, а також приватні підприємці, вчителі, старшокласники, просто небайдужі громадяни. Модерувала – керівник проекту Валерія Гонтар.

Валерія розповіла про роботу над проектом: це 334 анкети, 12 інтерв’ю, 9 офіційних запитів, 3 дні навчання, консультації, розмови, думки, два круглих столи. У результаті був створений паспорт громади з аналізом всіх наявних ресурсів та перспектив їх розвитку. Розроблявся він на основі карти думок, напрацьованої протягом виконання проекту, коли збиралася інформація про те, як люди бачать майбутнє громади, які саме ресурси можна розвивати та у якому напрямку.

Далі конференція проходила у форматі OPEN SPACE (Відкритий простір). Усі учасники поділилися на групи і на різних локаціях більш детально ознайомлювалися з результатами картування за темами: мапа, ресурси, люди. Подекуди ознайомлення переходило в активне обговорення і дискусії.

Потім групи отримали завдання відобразити своє бачення розвитку території Борівської селищної ради для розроблення напрямків розвитку, стратегії на наступні роки. Кожна група працювала за окремими напрямками: ліс-вода, енергія, люди, інституції.

Пересиливши внутрішній супротив у вигляді доводів «А де брати гроші?» і «Це неможливо!» учасники все ж таки почали мріяти і пропонувати: створити квест-кімнату, живий лабіринт, канатну дорогу через Оскіл, каток. Інша група пропонувала будувати вітряки та сонячні станції, впровадити роздільний збір сміття. Говорили також про розроблення туристичних маршрутів, організацію екскурсій по Осколу та лісу, розвиток зеленого туризму, відтворення музею, у тому числі віртуального, створення хабу, реконструкцію «Орлятка», осучаснення парку, встановлення в центральній частині Борової символів, які б стали візитівкою селища, організацію кінопоказів у районному будинку культури тощо. Це далеко неповний перелік пропонованих напрямків розвитку селища.

У підсумку учасники дійшли висновку, що Борова має великий потенціал для розвитку, але головний ресурс нашої громади – люди. І в першу чергу треба працювати над тим, щоб люди залишалися в громаді. А це – створення нових підприємств, робочих місць, розвиток інфраструктури. Усі ці поняття взаємоповʼязані і взаємозалежні, вони не можуть існувати окремо. Тож головне – знати, від чого відштовхнутися (ресурси) і куди рухатись далі (потреби). А дослідження в рамках проведення картування дали можливість зʼясувати ці питання і мотивувати громаду до активних дій.

Саме на це і був націлений проект «Проведення картування громади Борівської селищної ради Борівського району Харківської області», що впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується в рамках проекту “Єдина громада”, який реалізують організації IREX і ГУРТ.

Оксана Дудник.

Більше фото тут.

 

 

 

 

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх