Результати картування громади: культура та її наслідки

“З видимого пізнавай невидиме”

Г.Сковорода

Чому саме Сковорода? Хто перший відповість у коментарях, той на фінальній конференції отримає сувенір.

Триває проект “Проведення картування громади Борівської селищної ради, Борівського р-ну Харківської обл.”, який виконується організацією IREX за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В рамках його реалізації учасники проекту спілкувалися з жителями Борівщини, проводили анкетування і інтерв”ю, задавали питання про те, що у нашій громаді є хорошого, що – поганого, що з поганого можна зробити хорошим, які місця є привабливими, а які – небезпечні тощо.

В результаті ми проаналізували 333 анкети, 12 інтерв’ю, 10 запитів до інстанцій, організацій. На основі цих даних та багатьох доступних у вільному доступі матеріалів створили карту, на якій ви можете побачити всі об’єкти, про які говорили люди, давали свої відгуки. Було зроблено аналіз цих матеріалів та зараз пишеться паспорт.

Ми виставляємо карту і починаємо серію публікацій про все те, що отримали в результаті цієї роботи.
Перша тема про культуру та ії наслідки.

ПРО КУЛЬТУРУ ТА ЇЇ НАСЛІДКИ

У районі функціонує 45 закладів культури, 10 з них – на території Борівської селищної ради: 4 клуби, 5 бібліотек, музична школа. Всі заклади потребують або часткового, або капітального ремонтів. Наповнюваність та кількість заходів відповідно до офіційної відповіді – 455 читачів на 1 бібліотеку, 6,7 заходів в середньому на місяць на один заклад культури, 80 – на рік.  В середньому на проведення культурних заходів витрачається 311 грн. в розрахунку на 1 мешканця на рік , 1472 грн. – вартість одного заходу разом з усіма ресурсам.

Ми отримали всього 34 відгуки про всі заклади культури. З них 4 негативних про РБК, а саме – східці у поганому стані, немає ремонту, мало заходів, гуртків, відсутній кінотеатр, немає музею. 2 позитивні відгуки про музей у Богуславці. 3 відгуки про Шийківський клуб – знову мало заходів, але добре, що він є та ще є і музей. 5 відгуків про Новоплатонівський клуб – теж мало заходів (тільки на свята), не вистачає гуртків. Про бібліотеку – 2 згадування про 2 бібліотеки, без уточнення, які саме. Музична школа3 позитивних відгуки, БДЮТ – 5 позитивних, ПІРАМІДА -7/6позитивних, 1- дискусійна. Є згадування про старий кінотеатр і відсутність кіносеансів.

Ми вступили в діджитал еру, але заклади культури плетуться позаду, вони існують хіба що для пенсіонерів, кількість яких на території Борівської селищної ради складає 2788 на 2018 рік. Але молодь, діти, люди середнього віку не розглядаються цими установами як цільова аудиторія (811 учнів, 3768 – люди віком 6-55(60), приблизно). Тобто більша частина населення не має послуг, які цікаві, не має місця для проведення заходів, бо режим роботи бібліотеки (районної) до 18.00, вихідні дні – неділя, понеділок. Люди, які працюють, не можуть користуватися цими закладами у повній мірі. Крім того, заклади є морально застарілими, Центральну районну бібліотеку тільки у цьому році було обладнано комп’ютерами та інтернетом. Але…

Про що ці цифри, діаграми? Про людей, які мають певні потреби та формують певні запити. Запит на зміни у галузі культури, роботи закладів культури, їх осучаснення, зміна взагалі культурної політики на політику участі у культурних процесах, а не спостерігання за ними, бо це не вражає, набридло, не актуально. На це вказує захід до Дня незалежності – на центральній площі стандартний концерт, небагато народу, здебільшого пенсіонери та батьки танцюристів, які виступають. Паралельно на невеличкому майданчику біля магазину танцюють брейк-данс – великий натовп молоді, дітей, це продовжується близько 1 год.20 хв. Неформально, сучасно, незвично, цікаво.

ПОТРІБНІ ІНШІ ФОРМАТИ, ФОРМИ, КОМУНІКАЦІЇ. Та головне те, що всі ці заклади існують на кошти платників податків, за їх кошти вони повинні обслуговувати та надавати можливість їм розкривати свої таланти, самореалізуватися.

Валерія Гонтар.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх