СБУ заблокувала схему нелегального рибного промислу: ділки завдали державі збитків на десятки млн грн

СБУ викрила у Харківській області масштабну схему незаконного водного добувного промислу у Печенізькому водосховищі. Щоденно ділки підпільно реалізовували від 1 до 2 т вилову. Збитки держави становлять десятки млн грн.
За попередніми даними слідства, керівники одного з місцевих підприємств налагодили механізм нелегального вилову риби у промислових масштабах для продажу.
Встановлено, що організатори оборудки координували діяльність декількох браконьєрських груп, які здійснювали масовий водний вилов забороненими знаряддями. Потім ділки підробляли дозвільну документацію на продаж риби і реалізовували її до гіпермаркетів на території регіону.
Під час слідчих дій, правоохоронці виявили у зловмисників:
– документацію, системний блок та чорнові записи із доказами протиправної діяльності;
– підроблені товарно-транспортні накладні;
– майже 1,5 т цінних видів річної риби, у тому числі, занесеної до «Червоної книги».
– автомобілі, на яких ділки нелегально транспортували продукцію;
– браконьєрські знаряддя.
Крім того, правоохоронці затримали декілька браконьєрських бригад під час проходження ними маршруту незаконного масового вилову.
У межах кримінального провадження за ч 2. ст. 249 Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.
Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ в Харківській області спільно з підрозділами обласного управління Національної поліції, Харківського прикордонного загону, Національної гвардії, зонального відділу військової служби правопорядку, Головним управлінням Держслужби з надзвичайних ситуацій в Харківській області, та за процесуального керівництва Чугуївської окружної прокуратури.
Прес-служба СБУ в Харківській області
На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2023 ·   Увійти   · Наверх