Секрети успіху Мереф’янської громади, або про вудку замість риби

Одного похмурого холодного дня, в рамках прес-туру від Програми DOBRE, я опинилася у невеличкому містечку Мерефа, що на Харківщині. Та мені здалося, що я потрапила до іншої реальності, яка років на 10 випереджає стан багатьох малят-містечок нашої країни.

Я побачила молодь, яка презентувала нам крутий проєкт, вихваляючись новою технікою – квадрокоптером, камерами(GoPro), принтером. Я побачила сучасний центр розвитку місцевого бізнесу і ярмарок місцевої продукції. Та найголовніше, я побачила палаючі очі команди, яка надихає на подальшу працю усіх інших.

Як стало це можливо?

Завдяки спільній наполегливій праці. У тому числі відділу міжнародних відносин та проєктно-інвестиційної діяльності виконавчого комітету Мереф’янської міської ради.

Як все починалося?

Мереф’янська ОТГ взяла старт восени 2016 року.

ЦНАП

За цей час було написано та реалізовано багато проєктів. Наприклад, відкриття Центру надання адміністративних послуг, Інклюзивно-ресурсного центру, скейт-парку, сучасного вуличного спортивного комплексу.

Вудка, а не рибка

Знакова подія, на якій мені пощастило побувати, відбулася тут 25 січня.  Цього дня у Мерефі презентували два проєкти: «Центр розвитку бізнесу «Цербер» та «Удосконалення послуги з утримання доріг». Реалізовані вони за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Так, це історія про вудку, а не рибку для громади, яка змогла залучити кошти і дуже вдало ними розпорядитися. Йдеться про суму понад 1 млн грн, де 687,900 тис.грн – гроші грантодавця,  а 327,099 тис.грн – співфінансування з міського бюджету.

Це вкладення, які в перспективі зможуть принести 10-50% додаткових надходжень до місцевого бюджету. Бо саме розвиток малого і середнього бізнесу, підтримка та підготовка майбутніх підприємців є стратегічною ціллю розвитку Мереф’янської міської об’єднаної територіальної громади до 2027 року.

Як це будуть робити?

У 2019 році, в ході реалізації проєкту «Young Entrepreneurs for Community Growth» в рамках програми Erasmus+, було проведено цикл тренінгів для молоді Мереф’янської ОТГ 14-19 років «Молоді підприємці для розвитку громади».

Основні напрямки діяльності Центру – промоція, розвиток, інвестиції.

Також у діяльності бізнес-центру заплановано такі заходи:

  • Створення Бізнес-асоціації;
  • Послуга «Бізнес-інкубатор»;
  • Послуга «Швидка юридична допомога»;
  • Послуга «Бізнес-освіта»;
  • Послуга «Академія фінансової грамотності»;
  • Створення інформаційно-консультаційного центру з надання послуг у сфері оподаткування та права в Мереф’янській ОТГ;
  • Послуга «Експортний кейс»;
  • Послуга «Бізнес-Call-center».

На презентацію проєктів були запрошені місцеві підприємці.

Олексій Зайцев (кондитерські вироби), Валерій Фролов (снекова продукція), Руслан Долгій (вирощування декоративних рослин, ландшафтний дизайн), Ольга Ковтун (студія дитячого розвитку) розповідали про свою діяльність, презентували продукцію власного виробництва.  Підприємці зазначили, що готові співпрацювати з міськрадою і новим центром для власної промоції як у громаді, так і за ії межами, брати участь у створенні студійних промороликів тощо.

Дар’я Фурсова, заступниця голови молодіжної ради, розповіла про можливості використання квадрокоптера для відтворення геодезичних та картографічних даних. Матеріали, відзняті квадрокоптером, порівнюють з кадастровими планами і отримують реальну картинку. Це також економить час та ресурси громади.

Що у планах?

Міський голова Веніамін Сітов похвалився, що громада хоче залучити інвестиції у сферу відновлювальної енергетики. На непридатних для землеробства землях планується створення парку з сонячними панелями.

Та найголовніші перетворення в громаді, на думку голови, це зміна менталітету, свідомості людей. Такі проєкти сприяють навчанню, підсиленню соціального капіталу і, безперечно, це призводить до позитивних економічних змін.

Валерія Гонтар

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх