Спочатку місточок, а потім – все інше: селищні депутати вирішували долю громадських проектів

Один громадський проект профінансують першочергово, усі інші – по мірі надходження коштів – так вирішили депутати селищної ради.

Про це повідомила на своїй сторінці у facebook голова Координаційної ради Валерія Гонтар.

7 серпня відбулася сесія Борівської селищної ради, на якій депутати розглянули результати голосування за проекти громадського бюджету і визначили, які саме проекти профінансують у 2019-2020 роках.

Цього року борівчани подали до селищної ради 25 проектів, 23 з них були виставлені на голосування, 2 – не допущені до участі у зв’язку з тим, що сума їхньої реалізації перевищувала 100 тис. грн, що суперечить Положенню про громадський бюджет Борівської селищної ради.

Усі проекти були розподілені по секторах: Борова, Новоселівка, Новоплатонівка, Шийківка, територія комунальних закладів, прибудинкові території багатоквартирних будинків. Тож перемогли ті, що набрали більшу кількість голосів саме у своєму секторі. Кількість проектів-переможців залежала від загальної суми коштів, запланованої на їх реалізацію.

На реалізацію громадських проектів селищна рада виділяє 4% свого річного бюджету. Цього року це 757 206 грн.

За результатами голосування координаційна рада визначила переможцями 13 проектів:

 1. Встановлення енергоефективних вікон у Борівському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 1 Борівської селищної ради Борівського району Харківської області
 2. Всюди друзів ми знаходим, з ними як одна сім’я, але нам без садочку не прожити ані дня (придбання меблів для дітей Борівського ДНЗ №1).
 3. Місточок мого дитинства (будівництво пішохідної кладки, яка з’єднуватиме вулиці Східну і Центральну).
 4. Придбання контейнерів для сортування макулатури.
 5. Встановлення компостерів для зменшення викидів в атмосферу та покращення екологічного стану смт Борова.
 6. Народне вбрання – кроком в майбутнє (придбання національних костюмів, Шийківський сільський клуб).
 7. «Навчання – цікаве, а діти – успішні» Інтерактивний мультимедійний комплекс (придбання інтерактивного мультимедійного комплексу для Шийківської школи).
 8. Яскраве свято (придбання українських народних костюмів для вокального колективу «Калинонька», Новоплатонівський сільський клуб).
 9. Нові меблі для учнів школи (придбання нових одномісних, регульованих по висоті, трансформерів-комплектів, які складаються з учнівського антисколіозного столу та стільця. Борівська ЗОШ №2).
 10. Створення сучасного інформаційного простору (придбання 5 ноутбуків, Wi-fi роутера, мережевого обладнання, проектора, підведення інтернету в бібліотеку Борівської ЗОШ №2).
 11. Благоустрій подвір’я на 14 кварталі біля будинків 15, 16, 17, 18.
 12. Облаштування танцювальної зали для занять брейк-дансом (Будинок дитячої та юнацької творчості).
 13. Облаштування концертної зали школи мистецтв (Борівська дитяча музична школа).

Під час сесії депутати вирішили не надавати фінансування на два проекти з числа переможців:

1) встановлення контейнерів для макулатури;

2) компостерів для сміття.

Ці проекти набрали порівняно невелику кількість голосів, а потрапили до числа переможців завдяки тому, що у своєму секторі не мали конкурентів.

Оскільки на сьогоднішній день коштів на реалізацію усіх проектів не вистачає, депутати вирішили реалізовувати їх поступово.

Координаційна рада пропонувала першочергово профінансувати ініціативи Борівської ЗОШ №2 і Будинку дитячої та юнацької творчості, щоб встигнути їх реалізувати до початку нового навчального року. Та на сесії депутати прийняли рішення виділити кошти на реалізацію проекту “Місточок мого дитинства” – побудувати пішохідну кладку, яка з’єднуватиме вулиці Східну і Центральну. Вартість цього проекту в рамках громадського бюджету становить 100 000 грн., та додатково на його реалізацію виділять ще 60 000 грн. з бюджету селищної ради.

Всі інші проекти будуть реалізовувати поступово, по мірі надходження коштів.

Нагадаємо, у 2018 році на бюджет участі було подано 25 проектів, 17 стали переможцями, 15 реалізовані повністю, 2 частково.

У 2018 році громадські проекти зібрали 2048 голосів борівчан, у 2019 році – 3788.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх