У Боровій створена і діє перша патронатна сімʼя

У нас, в Боровій, вже запрацювала програма, яка поступово запроваджується в Україні в рамках національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року, – це розміщення дітей у патронатні сім’ї.

Дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості, на три місяці влаштували у патронатну сім’ю, замість того, щоб розмістити в інтернаті. За цей час батьки знайшли роботу, зробили ремонт у помешканні, створили необхідні умови для виховання дітей. Бідність – це не перешкода  для виховання дітей, головна проблема в тому, що батьки іноді взагалі не розуміють, як це робити. От у цьому випадку і потрібен повний супровід, тобто соціальна, психологічна, виховна допомога батькам. Їм іноді просто треба навчитись це робити, бо вони, у більшості, вийшли з таких самих невпорядкованих сімей та не отримали навичок сімейного життя та виховання, любові до дітей.

Борівчанка Вікторія вперше спробувала себе в ролі патронатного вихователя. Мама двох дорослих дітей (доньці 26 років, сину – 25), які вже обрали свій шлях у житті, вирішила поділитися часточкою свого тепла і любові з тими, хто цього найбільше потребує. Наприкінці 2017 року вона стала патронатним вихователем і прийняла у сімʼю трьох дітей з однієї родини Борівського району.

У нашій сім’ї дітки ожили. Вони дуже контактні і потребують уваги, любові, ласки, підтримки, допомоги, – розповідає Вікторія. – Що відбулося за 3 місяці з ними? Вони побачили інший світ – турботу, любов, підтримку. Вони були привчені до елементарних правил гігієни, отримали олівці, альбоми, малювали кожного дня, бо це було їм цікаво і їх хвалили за успіхи. Діти регулярно їли, гуляли, ходили до школи. Здавалося б, буденні речі, але вони не завжди мали це вдома. Сподіваюся, що те, що вони отримали за цей час, допоможе їм у житті рухатися у потрібному напрямку, але все одно  їм треба допомагати підтримкою, словом, роботою з батьками.

Наразі на вихованні у Вікторії перебуває двоє дітей дошкільного віку, вже з іншої родини. Вони побудуть у патронатній сімʼї лише деякий час, але за цей короткий період малюки зможуть відчути, що таке родинне тепло і сімейний затишок.

Валерія Гонтар.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх