У Боровій вшанували памʼять жертв Голодомору

Мітинг-реквієм пройшов напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів. Біля памʼятного знаку невинно закатованим жертвам голоду зібралися керівники району та селища, працівники бюджетних установ, учні опорної школи, громадськість.

В ході мітингу згадали трагічні події 1932-1933 років, запалили свічки памʼяті, вшанували хвилиною мовчання загиблих, поклали квіти. Настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці Іван Мільович відслужив панахиду за спокій душ.

Лесю Ісаєву, історику-досліднику, відомому далеко за межами нашого району, автору книги “Борівщина в роки людомору (1928-1933)”, вдалося встановити за архівними документами відомості про більше ніж трьох тисяч українців Борівщини, загиблих від голодомору в 1933 році. І це лише задокументовані жертви всього за один рік. Зрозуміло, що справжнє число загиблих в рази більше. За обережними підрахунками історика мученицькою смертю від голоду в нашому районі загинуло більше 9000 чоловік.  Більшість з них – це малолітні діти.

Загалом в Україні голод 1932-1933 забрав понад 10 мільйонів життів. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти лише з втратами нашого народу від Другої світової війни.

Використані фото: Прес-служба Борівської районної державної адміністрації.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх