У БОРОВІЙ ЗАФІКСОВАНО ДВА ВИПАДКИ ГЕПАТИТУ А

Двоє школярів у Боровій захворіли на гепатит А.

Про перший випадок захворювання стало відомо 24 січня. Учня п’ятого класу з ознаками жовтухи госпіталізували до Харківської обласної дитячої інфекційної клінічної лікарні. Там діагноз гепатиту А підтвердився.

Після цього санепідемслужба провела розслідування по захворюванню, відібрала матеріали для аналізу. У школі здійснили дезінфекцію приміщень, а клас, де був виявлений випадок гепатиту А, перевели на навчання у карантинному режимі: діти займаються лише у своєму кабінеті, до класу не приймаються нові учні, діти не беруть участі у масових заходах тощо. Також у класі введено індивідуальний питний режим, проведено профілактичну роз’яснювальну роботу з дітьми та їхніми батьками.

Усі учні класу та працівники школи, які контактували з хворим, пройшли медогляд та здали кров на аналіз.

Саме за аналізом крові 11 лютого був встановлений діагноз гепатиту А ще одній дитині.

За словами лікаря-інфекціоніста Борівської ЦРЛ Олександра Медведєва, клінічні прояви гепатиту А, такі як слабкість, блювота, підвищена температура тіла, пожовтіння шкіри і білків очей у цієї дитини відсутні. Завдяки вчасно проведеному аналізу крові хворобу вдалося виявити на початковому етапі.

Інші діти з цього класу, у яких не виявили підозри на захворювання гепатитом А, продовжують відвідувати школу. Щодня їх оглядає шкільна медсестра, кожній дитині міряють температуру тіла. Класну кімнату та інші приміщення школи обробляють дезінфікуючими засобами.

Лікар Медведєв запевняє батьків учнів п’ятого класу, що приводів для хвилювання немає. Під час зустрічі з батьками інфекціоніст зауважив, що боятися треба кору, дифтерії і вірусу грипу, а гепатит А цілком безпечна хвороба, яка зазвичай легко лікується і швидко минає без ускладнень і наслідків. Вона не передається повітряно-крапельним шляхом, через чхання чи кашель. Гепатитом А можна заразитися через брудні руки, продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини.

Та батьки дітей у своїй більшості не надто довіряють місцевому ескулапу, консультуються з іншими фахівцями, запасаються засобами для дезінфекції рук і налаштовують дітей на повторне обстеження.

Про гепатит А, його симптоми, шляхи зараження та профілактику хвороби можна почитати тут.

Будьте здорові!

Оксана Дудник

 

 

 

 

На ту ж тему
Обсуждение: есть 1 комментарий
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх