У БОРОВІЙ ЖІНКУ ВКУСИВ ЇЖАК

48-річна борівчанка Людмила вирішила взяти до рук їжачка, але звірятко вкусило її за руку. Тепер жінці доведеться пройти цілий курс вакцинації від сказу.

Розуміючи небезпеку від укусу дикої тварини, жінка звернулася до лікаря.

У лікарні Людмилі призначили щеплення від сказу, бо їжаки є переносниками багатьох захворювань, в тому числі і цієї небезпечної хвороби. А також порекомендували пройти курс лікування імуноглобуліном.

Оскільки у Борівській лікарні кількість доз вакцини виявилася недостатньою, щоб пройти повний курс, жінці довелося для цього їхати в Ізюм. Вакцинування від сказу передбачає введення 5 доз вакцини з перервами у кілька днів між кожною дозою, тож їздити в Ізюм доведеться ще не один раз.

Людмила розповідає, що у лікарні їй пояснили, що антирабічні вакцини бувають різні, в залежності від виробника, тож кількість доз може варіюватися від 5 до 7 і відстань між ними також може відрізнятися. Але колоти треба обов’язково.

Як зазначають лікарі, їжак – дуже небезпечна тварина в епідеміологічному плані, він може бути переносником таких захворювань як сказ, дерматомікоз, сальмонельоз, лептоспіроз та інших видів бактерій і патогенних грибків. Серед кліщів і бліх, які живуть на більшості їжаків, нерідко зустрічаються переносники важких захворювань. А те, що ця тварина належить до всеїдних і також живиться падаллю, збільшує ризики в рази.

Що таке сказ?

Сказ — це смертельно небезпечний вірус, що передається людям через слину інфікованих тварин під час укусу. Він нагадує застуду, але потім з’являються лихоманка, головний біль, нудота, блювання, неспокій, підвищене слиновиділення, важкість ковтати і відмова від води, безсоння, галюцинації, параліч. Спершу сказ не проявляється, але коли хвороба стане помітною, буде уже пізно, врятувати людину буде неможливо.

Інкубаційний період вірусу сказу в людини складає 1-3 місяці, хоча можливий розвиток хвороби за тиждень чи за рік. Тож для формування імунітету є певний час. Тому, якщо вкусила тварина, не можна зволікати — треба негайно звертатися по медичну допомогу і вимагати вколоти протирабічну вакцину. Це прискорить розвиток імунної відповіді, потрібної для нейтралізації віріонів.

Тож правило №1 — не чіпайте звірят!

Якщо тварина все ж вкусила:

Промийте рану проточною водою з милом, навіть якщо укус не до крові. Промивати треба близько 15 хвилин. Згодом дезінфікувати.

Зверніться по медичну допомогу. Тут може бути декілька варіантів розвитку подій Наприклад, вам скажуть почекати 10 днів і спостерігати, та відмовляються вводити вакцину. Не розгубіться. Якщо вкусила тварина домашня, вакцинована, а її власники не брешуть і не зникають, тоді дійсно можна чекати 10 днів до прояву можливої інфекції в тварини і, якщо в неї таки сказ, їй роблять евтаназію, а людині вводять п’ять – сім (в залежності від вакцини) доз протирабічної вакцини.

Протирабічна вакцина прискорить формування адаптивного імунітету до вірусу сказу, і на момент, коли він “перейде в наступ”, ви матимете антитіла.

Більше про укуси тварин і щеплення від сказу читайте тут.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх