У Гороховатці обговорили питання створення Борівської ОТГ

Громадське обговорення пропозиції Борівської селищної ради щодо об’єднання відбулося у Гороховатці 12 червня.  

У обговоренні взяло участь близько 50 місцевих жителів, у тому числі і сільський голова та працівники сільради.

Роз’яснювали питання об’єднання учасникам зібрання та відповідали на запитання громадська діячка Валерія Гонтар, вона ж член ініціативної групи, яка активізувала процес створення ОТГ на Борівщині, радник з питань децентралізації Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Нестеренко, Борівський селищний голова Олександр Тертишний, керівник споживчого товариства Віктор Виноградський.

Люди активно брали участь у обговоренні, ставили запитання, дискутували, відкрито висловлювали свою позицію.

Реєстрацію учасників зібрання сільська рада не проводила. Як пояснив Гороховатський сільський голова Ігор Кулик, місцеві депутати для з’ясування думки громади щодо створення ОТГ обрали інший варіант громадського обговорення, а саме подворовий обхід своїх виборців. Так, депутати проводять індивідуальні обговорення з громадянами, під час яких збирають підписи «за» чи «проти» об’єднання з Борівською селищною радою. Голова запевняє, що такий формат є легітимним відповідно до Положення про проведення громадських обговорень.

За інформацією сільської ради вже зібрано понад 300 підписів, серед яких є голоси як «за», так і «проти» об’єднання.

У той же час, в ході громадського обговорення у сільському будинку культури місцеві жителі розповіли, що деякі депутати під час такого індивідуального спілкування відверто налаштовують людей проти об’єднаної громади. Наприклад, запевняють сельчан, що у разі створення ОТГ у Гороховатці закриють школу, дитячий садок і амбулаторію, а за довідками доведеться їздити у Борову.

Експерти пояснили, що така інформація не відповідає дійсності. Закриття тих чи інших закладів в об’єднаній громаді можливе лише за рішенням самої громади. А усі довідки і нотаріальні послуги, які зараз громадяни отримують у сільській раді, вони так само отримуватимуть на місці. Тільки надаватиме їх не сільський голова, а староста, який матиме печатку і відповідні повноваження.

Отримавши відповіді на свої запитання люди обрали з числа присутніх головуючого, секретаря і зареєструвалися як учасники заходу. Ті, хто зареєструвався, взяли участь у голосуванні щодо створення ОТГ і більшістю голосів підтримали процес об’єднання.

У той же час сільський голова зазначив, що громадське обговорення у форматі спілкування депутатів зі своїми виборцями і збору підписів продовжуватиметься до 20 червня. І саме ці підписи будуть враховувати депутати при прийнятті рішення щодо об’єднання. Ті, хто вже поставив свій підпис «за» чи «проти», але змінив свою думку, можуть виправити це також до 20 червня.

Оксана Дудник.

 

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2019 ·   Увійти   · Наверх