У Харківському прес-клубі розповіли про тонкощі кредитування

Сьогодні, 11 лютого у Харківському прес-клубі пройшла пресконференція «Споживчі кредити де собака зарита?»

Спікери: Ірина Окара – головний спеціаліст Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Андрій Лисенко – адвокат.

На пресконференції промовці розповіли про основи правової допомоги громадянам, підводні каменів кредитування, мікрозаймів. Спікери пояснили як захистити себе від шахраїв і нав’язаних кредитів, які права мають громадяни та як взаємодіють Закон про споживче кредитування та Закон про захист прав споживачів.

«Перший момент, по якому громадяни почали звертатися в центр – кредити по вікнах. Певна організація по встановленню вікон приходила робити заміри і пропонувала замовнику пройти в офіс і одразу підписати договір. Саме з цього часу громадяни почали розбиратися, що таке кредит»

Також було озвучено: якщо банк готовий списати (умовно пробачити) частину боргу, він самостійно прописує цей момент у договорі, де вказується, що людина зобов’язана оплатити податковий борг,  і тоді з’являється позов який дає податкова служба. «Пробачення» боргу не безкоштовне.

Закон про Споживче кредитування  та закон про захист справ споживачів повинні працювати разом, але на практиці вони взаємодіють через мікрозайми.

«Ваш борг схожий на повітряну кульку. Коли ви берете цю кульку, вона поміщається у вас на долонці, а коли ви не можете її оплачувати, ваш кредитор надуває цю кульку. Як він її надуває розписано в законі, який ви не читали», – говорить адвокат Андрій Лисенко.

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх