В Україні продовжили адаптивний карантин до 31 серпня

22 липня на засіданні Кабінету Міністрів України вирішили продовжити адаптивний карантин до 31 серпня. Тепер він буде діяти з чотирма рівнями епідемічної небезпеки: зеленим, жовтим, помаранчевим і червоним.

Крім того, будуть удосконалені принципи адаптивного карантину. В Уряді сподіваються, що це допоможе зменшити навантаження на лікарні та лікарів.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, удосконалювати принципи такого карантину будуть введенням чотирьох рівнів небезпеки.

“Це нова постанова, яку пропонується застосувати з 1 по 31 серпня 2020 року. Воно буде регламентувати встановлення карантину на території України. У чому відмінність – в залежності від епідеміологічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях району встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 “, – сказав Степанов.

Критерії залишаться колишніми – завантаженість ліжок (не більше 50%), середня кількість тестувань (не менше 24 на 100 тисяч населення), коефіцієнт виявлення випадків інфікування (не більше 11%) і показник динаміки зростання випадків інфікування (не більше 10%).

“Рівень визначатиметься автоматизованим програмним забезпеченням на основі певних алгоритмів і зібраних даних і затверджуватиметься Національною комісією з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Базовим рівнем моніторингу є моніторинг на рівні області показників, які використовуються і зараз”, – пояснив міністр.

За його словами, якщо область і всі її райони не перевищують критерії та їх відносять до зеленої зони, то там діють наступні обмеження:

  • в громадських місцях – маска або респіратор;
  • проведення масових заходів – не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;
  • проведення заходів в кінотеатрах або театрах із заповненістю на 50%;
  • перевезення пасажирів – тільки в рамках сидячих місць.

Регіони, які постійно знаходитимуться в зеленій зоні, не вимагатимуть втручання і посилення окремих протиепідемічних заходів національного рівня. Переглядати рішення будуть в разі п’ятиденного перевищення критеріїв.

“Якщо починають змінюватися індикатори п’ять днів поспіль, то відразу ми починаємо переводити регіон або окрему адміністративно-територіальну одиницю в жовтий (так звана буферна зона) рівень, це несуттєві зміни. Або помаранчевий і червоний. Ця постанова і всі ці критерії були розроблені на підставі нашого досвіду і досвіду західних наших партнерів, щоб це було максимально комфортно для всіх громадян країни “, – зазначив Степанов.

Постанову прийняли одноголосно з доопрацюванням в одноденний термін.

Джерело

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх