В Україні продовжили карантин до 24 квітня і ввели надзвичайну ситуацію по всій країні

В Україні продовжили карантин на 30 днів через швидке поширення коронавірусу по країні. Попередній термін його закінчення – 24 квітня. Також по всій території країни ввели режим надзвичайної ситуації.

Рішення було ухвалене під час засідання Кабінету міністрів України 25 березня, – повідомляє Обозреватель.

Кабмін продовжив карантин на 30 днів

Про продовження карантину прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попередив на самому початку засідання.

“Ми продовжуємо карантин і вводимо надзвичайну ситуацію на всій території України на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 року. З можливістю його подальшого продовження згідно з чинним законодавством. Або, якщо ми впораємося і переможемо цю ситуацію швидше, тоді будемо ухвалювати окреме рішення на засіданні Кабміну”, – заявив у підсумку прем’єр-міністр.

По всій Україні ввели режим надзвичайної ситуації

Уряд призначив заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка керівником робіт з наслідків медико-біологічних надзвичайних ситуацій природного характеру державного рівня.

Додатково до цього рішення Кабмін ухвалив:

 • належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян і пропуском тільки після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
 • залучити до роботи на цих пунктах працівників і технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпродспоживслужби;
 • всі приміщення, дороги і тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
 • надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Що таке режим надзвичайної ситуації

Поняття надзвичайної ситуації визначає Кодекс цивільного захисту України.

Відповідно до нього, надзвичайна ситуація – це обстановка на певній території, що склалася в результаті аварії, небезпечного природного явища, катастрофи, стихійного чи іншого лиха, що може спричинити або спричинила людські жертви, а також шкоду здоров’ю людей або довкіллю, значні матеріальні збитки та порушення умов життєдіяльності людей.

Чітких термінів дії режиму надзвичайної ситуації немає.

Ознаки надзвичайної ситуації:

 • наявність або загроза загибелі людей;
 • істотне погіршення умов життєдіяльності;
 • значне погіршення стану здоров’я людей;
 • заподіяння економічних збитків.

Такий захід передбачений для того, щоб служби цивільного захисту населення могли працювати в спеціальному посиленому режимі. Йдеться про посилення координації всіх служб, залучених для протидії епідемії COVID-19.

«Це також допоможе закріпити кроки, які будуть здійснювати на регулярній основі, щоб протидіяти поширенню хвороби», — пояснив Кабмін у спеціальній інфографіці, яка роз’яснює введений режим надзвичайної ситуації.

Серед таких можливих кроків:

 • посилення охорони громадського порядку;
 • інформування громадян;
 • дезінфекція об’єктів і територій;
 • санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи.

В уряді окремо відзначили, що надзвичайна ситуація НЕ передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав і свобод українців.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх