Відбувся круглий стіл за результатами картування громади

Сьогодні у залі засідань Борівської селищної ради відбувся круглий стіл з обговорення актуальних проблем громади та шляхів їх вирішення. 

Організаторка круглого столу Валерія Гонтар познайомила присутніх, серед яких були представники районної та селищної ради, райдержадміністрації, житлово-комунального господарства, поліції, інших установ, громадських організацій та просто активні жителі громади, з результатами картування громади.

Довідково: картування громади – це соціальне дослідження та аналіз існуючого стану на території Борівської селищної ради. Здійснювалось дослідження шляхом анкетування пересічних громадян, інтерв’ю з лідерами думок громади, запитів до різних установ та відповідей на них.

Як виявилось, більшість борівчан турбують наступні проблеми: стихійні сміттєзвалища, закинуті будівлі, вандалізм та стан громадських вбиралень. Саме ці питання і стали головними темами сьогоднішнього заходу.

Усі учасники поділилися на чотири групи, кожна з яких працювала над однією з чотирьох проблем. Команди визначали, які емоції викликає їхній «обʼєкт», яким вони хотіли б його бачити, які є шляхи вирішення цієї проблеми, хто і в який термін може її вирішити. Додатково кожна команда повинна була зобразити тваринку, яка в них асоціюється з вказаною проблемою.

Така командна робота була цікава тим, що у кожній з них працювали і представники органів місцевого самоврядування, і виконавчої влади, і громадських організацій, і просто активні громадяни та навіть школярі-старшокласники. Працюючи разом над одним завданням, учасники активно спілкувалися, аналізували проблему та разом шукали шляхи її вирішення. Таким чином, представники влади мали можливість дізнатися з перших вуст, що хвилює громаду, як люди бачать ці проблеми і якого вирішення чекають. А громадяни, у свою чергу, дізнавалися про бачення цих питань з боку влади, а також про те, що вже робилося і робиться для їх позитивного вирішення, які існують перешкоди, перспективи тощо.

Після роботи в групах кожна команда представила свої напрацювання і, як виявилося, проблем, що неможливо вирішити, не існує. Потрібні лише бажання, час, певні ресурси, активна взаємодія влади та громадян і, беззаперечно, усвідомлення кожним власної відповідальності перед своєю громадою.

Презентація результатів командної роботи, обговорення існуючих проблем і шляхів їх вирішення було досить жвавим, проходило в формі живого діалогу і подекуди переростало в дискусії. Та найголовніше, усі чули один одного і були почутими.

На завершення роботи круглого столу всі учасники ділилися враженнями від участі в заході. Усі відгуки, без виключення, були позитивними.

Круглий стіл проводився за результатами #картування_громади в рамках проекту #Єдина_громада, що в Україні виконується організаціями IREX та ГУРТ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  Реалізацією проекту «Єдина громада» у Боровій займається Борівська районна громадська організація “Суспільна Служба України” та безпосередньо заступниця голови ГО Валерія Гонтар, яка є керівником проекту “Картування громади”.

Більше фото тут.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх