«Відкрий для себе невідому Борівщину» – нова книга Леся Ісаїва

Нещодавно вийшла друком чергова книга Леся Ісаїва. Вона має назву «Відкрий для себе невідому Борівщину». Це збірка історико-краєзнавчих нарисів, які висвітлюють різні періоди й теми історичного минулого Борівщини.

На конкретних фактах книга розкриває розвиток освіти в минулому та позаминулому століттях, хроніку війни у 1941-1945 роках, створення Червонооскільського водосховища та інші події з історії Борівського району.

Нариси створені на основі архівних матеріалів та спогадів очевидців і носять певною мірою довідково-інформаційний характер. Матеріали цих краєзнавчих розвідок будуть корисними вчителям, учням, студентам, державним службовцям, усім, хто цікавиться історією рідного краю. Кожна тема збагачена чорно-білими світлинами, які відображають сутність описаних часів чи подій.

Зміст книги включає наступні розділи:

  • Народна освіта Борівщини (1850-1917).
  • Перші дитячі ясла на Борівщині.
  • Гороховатська лікарня в 1926 році.
  • Борівська райміліція в 1926 році.
  • Діти й Голодомор.
  • Хроніка воєнних подій на Борівщині в 1941-1943 роках.
  • Окупація очима дітей.
  • Освіта Борівщини в часи німецької окупації (вересень 1942 – січень 1943).
  • Унікальні архітектурні пам’ятки козацького бароко у Приоскіллі.
  • Створення Червонооскільського водосховища.

Тут також ви зможете почитати про автора та ознайомитися з коротким оглядом книг Леся Ісаїва, які були видані раніше.

Видання книги профінансували народний депутат України Микола Кириченко та депутат Борівської районної ради Сергій Кириченко. Це вже третя книга автора, видання якої фінансує Микола Кириченко. Майже весь наклад буде подарований бібліотекам району, різним установам та організаціям, що займаються соціальною й просвітницькою роботою.

Цими днями мала відбутися презентація книги. Але, через пандемію коронавірусу, захід вирішили відтермінувати на невизначений термін.

Нагадаємо, Лесь Ісаїв – відомий на Харківщині і далеко за межами нашого регіону історик-дослідник. Народився і мешкає у селі Богуславка на Борівщині. 25 років учителював у Богуславській школі. Створив один із кращих на Харківщині шкільний краєзнавчий музей. Активно займався із учнями історико-дослідницькою, пошуковою роботою та туризмом.

Має звання «Заслужений працівник освіти України» та «Відмінник освіти України». Лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької та краєзнавчої премії імені Петра Василенка. Член історичного клубу «Холодний Яр» і національної спілки краєзнавців України.

«Відкрий для себе невідому Борівщину» – це вже сьома книга Леся Ісаїва з історії Приоскілля та Подінців’я. Крім цього, історико-краєзнавчі роботи автора безліч разів публікувалися в різноманітних наукових і краєзнавчих збірках та альманахах. Сотні його статей надруковані в центральних, обласних і районних газетах.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх