Харків’яни навчилися перетворювати воду на антисептик

Пристрій, що перетворює воду на знезаражуючий санітайзер для рук, вигадали харківські вчені. Про небезпеку мікроорганізмів та іноваційний винахід спеціалісти поговорили на прес-конференції у Харківському прес-клубі.

Команда українського стартапу Dew Pocket презентувала девайс, що робить з питної води та срібла ефективний антибактеріальний спрей. Цей пристрій – нагально необхідний в сучасному світі, де безліч бактерій та вірусів переслідують нас кожного дня.

Як зазначає Тетяна Осолодченко, завідувачка лабораторією біохімії та біотехнології інституту мікробіології та імунології ім. Мечникова, бактерії досить довго живуть, і навіть в космосі люди страждають від них. Саме розробками для знищення бактерій на космічних кораблях надихалася команда стартапу.

В звичайному ж житті найбільш розповсюджуваним способом передачі бактерій вчені вважають повітряно-крапельний та контактний. Так, навіть, коли ми тримаємося за поручні в метро чи тролейбусі, ми можемо підхопити якусь бактерію чи вірус. Також небезпеку в собі несуть фрукти та овочі, особливо ті, які привозять з-за кордону. Адже разом із корисними вітамінами до нашого організму потрапляють і бактерії. Багато хто, помивши фрукти проточною водою, вважає, що цього достатньо, але не все так просто.

Як відзначає Тетяна Осолодченко, існують 2 види дезінфекції: фізичний та хімічний. До хімічних належать різноманітні антисептики на основі ізопропилового спирту, хлоргексидин. А до фізичних – кварцування, ультрафіолетове випромінювання, знезаражуючі фільтри. Санітайзер Dew Pоcket належить до хімічних дезінфекторів.

Проте, за словами експертів, він рідше викликає алергію, ніж звичайні хімічні антисептики (останні можуть нашкодити 15-20% людей). Окрім цього, винахід знищує аж 99,982% бактерій за рахунок використання вільних іонів срібла. Він розрахований на рік використання.

Свій стартап вчені обіцяють презентувати на Innovation market 2019 – міжнародному форумі молодих новаторів, винахідників, виробників та вендорів провідних інноваційних технологій, експертів в сфері інновацій, авторів startup проектів, представників бізнесу, представників інвестиційно – фінансових установ та консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності.

Нагадаємо, що розмір інвестицій у вітчизняні стартапи постійно збільшується, найпопулярніша сфера для інвестицій – IT. Станом на минулий рік загальна сума інвестицій тільки у IT-стартапи складає майже 400 мільйонів доларів. Всього за минулий рік було укладено 115 інвестиційних угод, що в півтора рази більше, аніж за аналогічний період 2017 року. Цього року тільки інвестиції в проект «GitLab» – платформа для колаборацій різних розробників – склали 268 мільйонів долларів.

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх