ЯК БОРІВЧАНКУ ТЕЛЕФОННІ ШАХРАЇ ОШУКАЛИ

Жителька Борової стала жертвою телефонних шахраїв.

Світлані Петрівні (імʼя змінене) на телефон почали надходити смс-повідомлення нібито від Ощадбанку. В смс-ках повідомлялося, що її картка заблокована і їй необхідно передзвонити на вказаний номер телефону.

Жінка знала, що у такий спосіб можуть «працювати» телефонні шахраї, тому на ці повідомлення не реагувала і нікуди не передзвонювала. Тоді передзвонили їй.

Чоловічий голос у слухавці представився співробітником служби безпеки Ощадбанку і повідомив, що якщо жінка зараз же не назве йому номер своєї картки, її рахунок заблокується назавжди і всі заощадження на ньому пропадуть без можливості відновлення.

Світлана Петрівна засумнівалася, але до кінця не повірила. Та чоловік у слухавці не давав їй можливості обдумати ситуацію, говорив наполегливо і без пауз, наполягаючи на своєму.

Жінка відчувала, що на неї тиснуть і щось її бентежило у цій розмові, та страх втратити ті невеличкі заощадження, що залишилися на рахунку, брав своє.  Та ще й співрозмовник був таким наполегливим і переконливим…

Врешті-решт Світлана Петрівна продиктувала реквізити картки. Потім назвала термін її дії. Потім ще якісь подробиці…

На закінчення розмови їй подякували і запевнили, що тепер точно все буде добре, попрощалися і поклали слухавку.

Через деякий час Світлана Петрівна зрозуміла, що у неї проблеми з мобільним телефоном: він начебто і вмикався, але вона нікому не могла зателефонувати і їй ніхто не міг додзвонитися. Спочатку звернулася до родичів, щоб допомогли розібратися. Через кілька днів – до телефонного майстра…

В результаті зʼясувалося, що з самим телефоном все в порядку, от тільки сім-карта її заблокована. І заблокована вона саме з того дня, коли вона розмовляла нібито з представником Ощадбанку.

Світлана Петрівна відчула занепокоєння з цього приводу і пішла в Ощадбанк. Там зʼясувалося, що з її рахунку зняті всі гроші, а ніякої загрози блокування банківської карти не було і ніхто з банківських працівників їй не дзвонив.

Після цього вже жінка звернулася у поліцію.

Як виявилося, шахраї не просто зняли гроші з картки, вони ще й заблокували телефонну сімку жінки, щоб їй не надходили смс-повідомлення з банку про зняття готівки, щоб вона не змогла одразу звʼязатися з банківським відділенням, а потім ще й витратила час на ремонт справного телефону. А, як відомо, чим більше часу пройшло від скоєння злочину до звернення у поліцію, тим важче знайти злочинців.

У ПОЛІЦІЇ ПОЯСНЮЮТЬ

Начальник Борівського відділення поліції Денис Шокун зазначає, що звернення від жителів Борівського району, які стали жертвами телефонного шахрайства, надходять постійно. І це незважаючи на те, що поліція постійно інформує і попереджає громадян про подібні випадки на своїй сторінці у Фейсбуці, через районну газету, розміщуючи інформацію в людних місцях тощо.

  • Знайти таких шахраїв досить складно, але все ж таки можливо, – запевняє Денис Шокун. – Та це залежить від багатьох факторів. І, у першу чергу, від того, наскільки скоро звернувся до нас потерпілий. Часто телефонні шахраї – це злочинці, які знаходяться у місцях позбавлення волі і прямо звідти телефонують своїм жертвам. Краще, все ж таки, не потрапляти на їхній гачок і не бути занадто довірливими.

Важливо памʼятати

Телефонні шахраї – непогані “психологи”, тому що намагаються зіграти на емоціях своїх потенційних жертв.

Один з варіантів – вони пропонують людині переказати певну суму коштів для вирішення проблемної ситуації, яка нібито сталася з її родичами. Це може бути і ДТП (нібито людина потрапила в  лікарню, її затримали працівники поліції у зв’язку зі скоєнням злочину).

Часто вони залякують своїх співрозмовників блокуванням рахунків, як у випадку зі Світланою Петрівною.

Ще один поширений підхід – порадувати користувача несподіваною приємною звісткою, щоб випитати необхідні злочинцеві дані, поки клієнт “в ейфорії”.

Наприклад, часто шахраї повідомляють (по телефону або в смс) про несподівані виграші, надбавки до пенсії або соціальні виплати. Деякі злочинці спеціально “полюють” на користувачів, які щось продають через популярні дошки оголошень в Інтернет. У таких випадках шахраї телефонують під виглядом покупця.

Як захиститися від телефонних шахраїв

  1. Ніколи, ні за яких обставин не повідомляти пін-код карти! Його не повинні знати навіть банківські працівники. Для того, щоб на вашу карту могли перевести гроші, досить повідомити відправнику тільки номер вашої картки із 16 цифр, який зазначений на картці.
  2. Пам’ятати, що тризначний код безпеки або код CVV2 / CVС2 потрібен тільки для проведення оплати послуг чи товарів в Інтернеті. Ніхто сторонній, ким би він не представився, не має права знати цей код. Інакше у нього з’явиться можливість перевести гроші з вашої картки або сплатити нею велику покупку в Інтернет-магазині.

Шахрай може прикинутися: працівником банку; співробітником пенсійного або іншого фонду; правоохоронцем, волонтером; покупцем товару, який ви виставили на продаж.

  1. Не вірте обіцянкам отримати “легкі” гроші, яких ви не очікували (надбавки до зарплати, пенсії, соцвиплати; грошові призи або “компенсації від держави”). Для того, щоб отримати надбавку, приз або компенсацію, досить сказати номер своєї картки. Інші дані карти для здійснення грошового переказу на ваш рахунок – не потрібні.
  2. Якщо вам дзвонять і починають питати дані платіжної картки чи Ваші персональні дані – кладіть трубку!

Що робити, якщо ви встигли повідомити шахраям дані карти:

– Негайно заблокувати карту! Для цього потрібно зателефонувати в банк за номером, вказаним на зворотному боці картки чи на офіційному сайті банку або терміново звернутися у найближче відділення банку.

Оксана Дудник.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх