ЯК ЗАЧЕПИЛІВЦІ «КОРОНУ» РОЗКОРОНУВАЛИ: ДОСВІД БОРОТЬБИ ЗАЧЕПИЛІВСЬКОЇ ГРОМАДИ З COVID-19

Зачепилівська громада розробила власний унікальний метод лікування коронавірусної хвороби. Як результат, вдалося значно зменшити кількість хворих з тяжким перебігом захворювання, а смертність від ковіду знизилася у понад 7 разів у порівнянні з минулим роком.

Про це розповіла Зачепилівський селищний голова Олена Петренко під час тренінгу для представників громад області у Харкові, який був організований Українським кризовим медіацентром та Естонським центром східного партнерства в рамках проєкту “Протидія дезінформації на півдні та сході України”, що впроваджується за підтримки Європейського Союзу.

«Найважливішим у нашому методі є вчасне виявлення хвороби і початок лікування протягом перших 48 годин від появи перших симптомів», – розповідає пані Олена. Питання боротьби з коронавірусом вона постійно тримає на особистому контролі.

Протягом 2020 року в Зачепилівській громаді на ковід захворіло 562 людини, 22 з них померли. Одним з головних факторів смертності тут вважають невчасне виявлення захворювання лікарями та пізнє звернення хворих до лікарні. В цей період сімейні лікарі Зачепилівського центру первинної медико-санітарної допомоги у лікуванні хворих керувалися протоколом, затвердженим МОЗ, але він не давав ефективного результату лікування. Лікували здебільшого від пневмонії, яка виникала внаслідок вірусу, а не від самого вірусу.

Для покращення епідемічної ситуації на території громади та з метою підвищення рівня обізнаності у питаннях лікування COVID-19 на початку 2021 року в громаду запросили фахівця з Харкова.

Протягом січня-лютого 2021 року фахівець проводив навчання з сімейними лікарями, які працюють в громаді. Вивчали досвід лікування коронавірусу в Ізраїлі, США, Турції та інших країнах. Одночасно з цим здійснювався постійний моніторинг епідемічної ситуації, аналізувалися різні випадки та особливості перебігу захворювання у пацієнтів. Лікарі дійшли висновку, що лікування потрібно починати з моменту ураження організму вірусом, а не тоді, коли вже розвинулася пневмонія.

У підсумку була розроблена нова методика лікування, яка передбачає:

  1. Вчасне виявлення хвороби і початок противірусної терапії протягом перших 48 годин;
  2. Проведення відповідних аналізів крові;
  3. Призначення ліків відповідно до результатів аналізу крові;
  4. Моніторинг показників кожні 72 години.

Детальніше про методику

Найперше і найважливіше у цій методиці – це виявлення хвороби на ранніх стадіях та надання негайної медичної допомоги.

Як тільки у людини з’являється підозра щодо захворювання на ковід, перші симптоми хвороби, окрім ПЛР-тесту вона одразу має зробити наступні аналізи крові:

  • С – реактивний білок,
  • D – димер,
  • клінічний аналіз крові з ручним підрахунком.

«Важливим також є подальше спостереження у динаміці, моніторинг стану хворого, тож необхідно повторити ті самі аналізи через кожні 72 години, – пояснює селищний голова Олена Петренко. – Це дає можливість зробити максимально правильні призначення і вчасне коригування у лікуванні».

Щодня матеріали на аналіз направляються в лабораторію і вже до кінця цього ж дня пацієнти отримують результати, а сімейні лікарі роблять відповідні призначення.

Олена Петренко зауважує, що з появою перших симптомів хвороби необхідно розпочати противірусну терапію. Тож найперше зачепилівські лікарі призначають пацієнтам противірусні препарати.  А також обов’язково рекомендують рясне пиття – до 2-х літрів води ReO, відвари шипшини, липи, малиновий чай тощо.

«Призначення сучасних медичних препаратів з високим рівнем ефективності – ще один із важливих пунктів нашої методики, – розповідає голова громади. – Ми надаємо перевагу європейським лікам. Досвід сімейних лікарів показав, що вони більш якісні і ефективніші у порівнянні з аналогами інших виробників».

В залежності від результатів аналізів крові, хворому також можуть бути призначені гепатопротектори, пробіотики, антикоагулянти, імуномодулятори, жарознижувальні, вітаміни і, навіть, седативні. Якщо на фоні вірусу в організмі вже з’явилася бактеріальна інфекція, призначаються антибіотики. Усі призначення роблять сімейні лікарі і постійно контролюють стан пацієнтів.

«Нам важливо, щоб людина перемогла вірус вдома, отримуючи лікування амбулаторно, не допустити стану, коли необхідна госпіталізація, адже в Зачепилівці немає опорної лікарні і хворих на ковід госпіталізують до Красноградської ЦРЛ», – пояснює Олена Петренко.

Така методика лікування COVID-19 дозволила значною мірою зменшити рівень смертності у Зачепилівській громаді. І це підтверджує наступна статистика:

Захворюваність, як і скрізь, зросла, але кількість летальних випадків суттєво зменшилася: проти 22 у 2020 році від початку 2021 року в громаді від ковіду померло 3 людини.

Довідково: Зачепилівська селищна територіальна громада знаходиться у північно-західній частині Харківської області та входить до складу Красноградського району. Громада об’єднує 38 населених пунктів на 794.8 квадратних кілометрах. Проживає тут близько 14 300 осіб.

Оксана Дудник

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх