Відверті обговорення, актуальні питання, спільні пріоритети: Юлія Світлична спілкувалася з жителями Борівщини

Народний депутат України Юлія Світлична 22 вересня відвідала Борівщину.

Нардеп провела зустрічі з громадами у Підвисокому, Гороховатці, Підлимані та Боровій. Взяла участь у відкритті сучасної роботизованої молочної ферми в СФГ «Моноліт», що знаходиться у Підлимані.

У різних населених пунктах району люди озвучували спільні проблеми: погані дороги, низькі зарплати та пенсії, високі тарифи, платіжки за доставку газу, стан сільської медицини, труднощі з оформленням земельних ділянок, відсутність пасовиськ, припинення фінансування соціальних проєктів тощо.

У Підвисочанському сільському будинку культури за попередні роки зробили внутрішній ремонт, поміняли вікна, виготовили дороговартісну проєктно-кошторисну документацію на ремонт даху. Та кошти на проведення ремонту тепер  не виділяють.

У Гороховатці, завдяки обласній програмі «Енергія світла», яку впроваджувала Юлія Світлична, коли очолювала облдержадміністрацію, провели вуличне освітлення. Та світла по вулиці досі немає, бо з області не надійшли необхідні документи.

У Борівській опорній школі цього року планували зробити ремонт санвузлів. У лютому обласна рада прийняла рішення виділити на це 3 млн гривень, але в травні фінансування зняли. Залишається незавершеним і утеплення школи: фасад утеплили ще за попередньої влади, а на цоколь гроші не виділяють.

Подібна ситуація і в Борівському районному будинку культури. Протягом 2016-2018 років там зробили ремонт глядацької зали, частково замінили систему опалення, значно поповнили матеріально-технічну базу закладу. У 2019 році була розроблена проєктно-кошторисна документація для зовнішнього ремонту РБК на загальну суму 25 млн 46 тис.грн. У грудні 2019-го обласна рада, за поданням Борівської РДА, прийняла рішення включити ремонт будинку культури до переліку інвестиційних проєктів на 2020 рік. Та наразі фінансування цього напрямку припинилося, кошти не виділили.

Аналогічно з запланованим ремонтом Будинку дитячої та юнацької творчості: ПКД розроблено, відповідне рішення обласною радою прийнято, фінансування немає.

Проблеми медичної галузі

В непевному стані знаходиться сьогодні вторинна ланка медицини району. Фінансування катастрофічно не вистачає. Медики стурбовані заборгованістю по заробітній платі, яку отримують частинами і з затримкою на кілька місяців. До кінця року коштів на оплату праці не вистачає.

Причину такого стану речей медпрацівники вбачають у невдалому впровадженні реформи вторинної ланки медицини, недостатній підготовці до реформування на місцевому рівні.

На зустрічі з медиками також був присутній головний лікар Куп’янської центральної міської лікарні Аббясс Пякішев. Він розповів, що їхній медзаклад надає за договором з НСЗУ 19 пакетів послуг (для порівняння: Борівська ЦРЛ – 3 пакети). Та, все одно, їм довелося скоротити близько 300 працівників, щоб вижити в нових умовах.

Юлія Світлична вважає, що така оптимізація – не вихід, а ситуація, що склалася у медицині – це проблема державного рівня:

«Ми намагалися зберегти усі заклади і кожного медпрацівника. Закупляли нове обладнання. Розпочали будівництво нової амбулаторії у Чернещині, яке майже завершили, але цього року, на жаль, все зупинилося. Так само зупинилося будівництво нового онкоцентру у Харкові. І це мене дуже турбує.

Те, що зараз відбувається з медициною, проблема цілої галузі на рівні держави, а не окремої Борівської лікарні. Реформа первинної ланки пройшла успішно, люди задоволені, але вторинна ланка опинилася подекуди на межі виживання. Ми повинні розуміти, що медична реформа дійсно потрібна, не можна залишити все так, як є. Але її треба доопрацьовувати, вдосконалювати, адаптувати до місцевих реалій. Реформа має починатися з ремонту закладів, з обладнання, з зарплати медпрацівників. І тут, беззаперечно, потрібна підтримка держави. Самотужки громаді ці проблеми не вирішити, потрібні субвенції з державного та обласного бюджетів», – зазначила Юлія Олександрівна.

Ситуацію ускладнює епідемія COVID-19. За словами лікарів, медзаклади району не отримали жодної підтримки від держави у боротьбі з коронавірусом. Усі захисні засоби, костюми, антисептики, які є в лікарні, були надані виключно меценатами, волонтерськими та благодійними організаціями. Кошти на закупку ПЦР-тестів виділили з районного бюджету.

Крім того, медпрацівники Борівщини не отримують доплату за роботу з хворими на коронавірус. Це пов’язано з тим, що наша лікарня не є опорною і не може укласти договір з Національною службою здоров’я України на надання послуг з лікування COVID-19. Хоча люди, які захворіли, у першу чергу звертаються до сімейних лікарів і до підтвердження діагнозу отримують допомогу в Борівській лікарні.

Юлія Світлична розповіла, що на боротьбу з пандемією в державі було виділено 60 млрд грн. Та більша частина цих коштів спрямована діючою владою на проєкти «Великого будівництва», а за призначенням направлено лише 10% цих коштів.

«Я не погоджуюся з такою політикою. Це неправильно. Не можна залишати медицину сам на сам у такій ситуації. І з доплатами ситуація неправильна. Я буду звертатися до НСЗУ, щоб доплату за роботу з хворими на коронавірус могли отримувати працівники не лише опорних лікарень, а й усіх інших медзакладів», – сказала нардеп.

Аграрний сектор

Потребують підтримки держави і сільгоспвиробники.

Під час відкриття сучасної молочної ферми в СФГ «Моноліт», керівники господарств поділилися з народним депутатом своїми проблемами та пропозиціями. Головні очікування – це відшкодування ПДВ та державна підтримка тваринництва.

Генеральний директор агрофірми «Новий шлях» Олексій Гомон називає тваринництво соціальним бізнесом, через те, що ця галузь наразі неприбуткова.

Раніше господарства отримували від держави допомогу – 1500 грн на одну корову, та з цього року умови змінилися. Наразі розраховувати на таку компенсацію можуть лише ті господарства, які тримають до 50 голів худоби.

Олексій Гомон стверджує, що таких в Україні одиниці.

У Борівському районі тваринництвом наразі займаються лише два господарства: СТОВ агрофірма «Новий шлях» та СФГ «Моноліт».

Юлія Світлична пообіцяла донести існуючі проблеми аграріїв до Уряду і наполягати на їх вирішенні.

«Буде підтримка товаровиробника, буде збільшена кількість робочих місць, будуть підвищені соціальні гарантії, звичайно, будуть наповнюватися бюджети. Це все запорука розвитку аграрної країни. І ми сьогодні розуміємо, що саме аграрний сектор треба підтримувати. Знизити ПДВ – це те, що потрібно для аграріїв і для фермерів», – впевнена Юлія Світлична.

Створення ОТГ та місцеві вибори

Під час зустрічей обговорювали також зміни, пов’язані з укрупненням районів, створення об’єднаної громади, прийдешні місцеві вибори.

Політична партія «Блок Світличної «Разом!» також братиме участь у місцевих виборах. Тож Юлія Олександрівна представила кандидата на голову Борівської громади від «Блоку Світличної «Разом!»: «Наш вибір – Віталій Кіян. Фахова, принципова та відповідальна людина», – зазначила лідерка партії.

Нагадаємо, Віталій Кіян очолював Борівську райдержадміністрацію з 2014 і до початку 2020 року.

В депутати Харківської обласної ради від блоку Світличної йтиме Сергій Супрун, керівник СФГ «Моноліт».

Також сформовані списки кандидатів у депутати Борівської громади та Ізюмської районної ради.

Віталій Кіян розповів, що до борівської команди «Блоку Світличної «Разом!» увійшли представники різних професій і галузей, жителі різних населених пунктів району.

«У нашій команді аграрії, освітяни, медики, підприємці, працівники культури, представники місцевого самоврядування. І не лише з Борової, а з різних куточків нашого району. Це допоможе враховувати інтереси кожного населеного пункту нашої громади, кожної галузі», – пояснив Віталій Кіян.

Списки кандидатів у депутати будуть оприлюдненні після того, як усі пройдуть процедуру реєстрації.

Оскільки з утворенням Борівської ОТГ розвиток громади залежатиме, головним чином, від новообраного голови і його команди, нардеп порадила відповідально поставитися до свого вибору 25 жовтня.

«Людина має володіти ситуацією, знати проблеми громади, мати управлінський досвід і вміти брати на себе відповідальність. Непрофесіоналізм у владі може призвести до біди. Щоб громада була успішною, потрібен стратегічний план розвитку, сильна команда професіоналів та високий рівень відповідальності», – вважає Світлична.

Питання, порушені під час зустрічей на Борівщині, Юлія Світлична взяла під особистий контроль і пообіцяла докласти максимум зусиль для їх вирішення.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх