Юні читачі Борівщини взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Книгоманія – 2019»

У Харківській області завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019» («Найкращий читач України – 2019»).

Цього року близько 50 дітей-семикласників з усієї Харківської області, у тому числі і з Борівщини, подолали районні етапи і мали шанс позмагатися за звання найкращого читача року серед своїх ровесників та головний приз – поїздку до міста Львів на читацький Форум.

Головне дійство відбулося у Харківській обласній бібліотеці для дітей, яка радо прийняла дітлахів з Харкова та області. Окремою подією став візит до ХОБД та участь у журі конкурсу київської письменниці з харківським корінням – Марії Сердюк.  Авторка книжкової серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» розказала кореспонденту Kharkiv.misto.in.ua свої враження від цьогорічного конкурсу.

Марія Сердюк

«Київське видавництво запропонувало мені написати про тих відомих особистостей, які були дітьми зі своєю мрією, і як вони досягли успіху. Я написала про Коко Шанель, Чарлі Чапліна, Стіва Джобса та Ілона Маска. Це чудово, що сучасні діти читають книжки. Я дуже приємно вражена. Діти люблять фентезі, а це значить, що вони втікають у якісь вигадані світи. Свої книжки про видатних особистостей я адаптувала під дитяче сприйняття. Історії реальних людей, з малюнками. Я фанат книжок, але, каюсь, читаю зі смартфону. Хоча я обожнюю паперові книжки», – з захватом зазначила письменниця.

Розважили дітей артисти аматорського колективу «Театр на колесах». Вони представили уривок з вистави за твором харків’янина, класика української прози Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».

На жаль, учасники з Борівського району не змогли поїхати до Харкова у день проведення конкурсу, тож вони взяли участь у ньому через скайп.

Юліана Козловська і Катерина Кучма

Цього року переможницями районного етапу Всеукраїнського конкурсу “Кращий читач України -2019” стали семикласниці Юліана Козловська з Богуславки та Катерина Кучма з Шийківки.

По скайпу дівчатка розповіли членам журі про своїх улюблених авторів, прочитані книги, літературних героїв, які їх найбільше вразили, продемонстрували свої малюнки за мотивами улюблених книг.

Юліана Козловська бере участь у конкурсі кращих читачів вже другий рік поспіль. Цього разу вона розповідала про книгу «Лола шукає подругу» Ізабель Абеді.

– Я дуже люблю читати і з 6 років не уявляю свого життя без книжки. Мої улюблені письменники – Всеволод Нестайко, Роальд Дал, Ізабель Абеді, – розповідає Юліана. – І цей конкурс мені дуже подобається. Тут можна висловити свою думку, поділитися враженнями від прочитаного, знайти нових друзів. Так, під час районного етапу конкурсу я в бібліотеці познайомилася і подружилася з дівчинкою Вікою з Підлиману. Виявилося, що у нас з нею багато спільних інтересів. Тепер постійно спілкуємося по телефону, переписуємося, радимося, що почитати.

Окрім читання Юліана має й інші захоплення – займається вокалом, грає у футбол.

Катя Кучма також читачка з досвідом і постійна відвідувачка бібліотеки. Вона презентувала книгу «Магічне дерево. Червоний стілець» Анджея Малешка та свої творчі роботи за мотивами прочитаних книг. Катя захоплюється малюванням та бісероплетінням.

Наші учасниці представили себе на достойному рівні і за участь у конкурсі отримають заохочувальні подарунки – читацькі щоденники.

Переможцями обласного етапу “Книгоманія 2019” у Харківській області стали Тимофій Дерій з Люботина тв Іван Макаренко з Харкова.

Олександр Кузьменко.

Оксана Дудник.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх