Зміни в законодавстві

З початком нового року відбулися деякі зміни в законодавстві України. До вашої уваги пропонуються основні витяги  з них.

Стягнення аліментів:

– запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання;

– передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Запобігання та протидія домашньому насильству:

– суттєво розширюється «коло осіб», протиправні стосунки між якими між якими вважатимуться домашнім насильством, (колишнє подружжя, наречені, особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі та інші)

– запроваджуються такі спеціальні заходи стосовно кривдника як: 1) терміновий заборонний припис; 2) обмежувальний припис; 3) взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи; 4) направлення на проходження програми для кривдників.

– встановлено чіткі норми щодо забезпечення конфіденційності інформації про постраждалих осіб та осіб, які повідомили про вчинення домашнього насильства.

– передбачено створення та забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

Правила дорожнього руху:

– перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватиметься на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено три і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було — громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне;

– Змінено розмір штрафів:

– за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год, до 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень);

– за залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення  права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

– у 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

Слід мати на увазі:

– штрафи за порушення правил дорожнього руху поки що не змінилися, так як зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення Верховною Радою України. Тому нова система штрафів ще не почала діяти, оскільки відповідний законопроект ще перебуває на розгляді Ради;

– штраф накладається на особу, котра не має права керувати або позбавлена права керування транспортним засобом. Тобто, якщо громадянин, який не пройшов навчання і не отримав права керувати, вирішив сісти за кермо – він буде нести саме таку відповідальність. В той же час, забуте вдома водійське посвідчення потягне за собою ті ж самі 425 грн. штрафу, що і раніше.

– не варто забувати про поріг толерантності перевищення швидкості,  навіть у зв’язку зі зниженням порогу толерантності до 10 км/год., можна буде рухатися зі швидкістю до 60 км/г (50+10).
О. Малій,

Головний спеціаліст Борівського бюро правової допомоги.

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх