Знову зміни: у Харківській області планують створити 4 райони замість 27

1 липня у Верховній раді відбулося засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, де розглядали майбутній адмінустрій країни.

Зокрема на Харківщині нардепи схвалили створення чотирьох укрупнених районів із центрами в Ізюмі, Куп’ янську, Лозовій та Харкові. Борівський район має увійти до складу Ізюмського.

Нагадаємо, 12 червня Уряд схвалив проект Постанови Верховної Ради України, за яким Харківська область мала б складатися з 7 укрупнених районів.

Та, як повідомив народний депутат Дмитро Микиша на засіданні Комітету цей варіант підтримали лише троє народних депутатів із 23-х. У той же час варіант поділу Харківської області на 4 райони отримав підтримку 18 депутатів із 23.

2 липня Верховна Рада має затвердити районування для всіх областей України.

Таким чином на Харківщині можуть залишити всього чотири райони – Харківський, Ізюмський, Лозівський і Куп’янський
Додамо, що чергові місцеві вибори у жовтні 2020 року мають пройти на новій територіальній основі громад і районів. Після місцевих виборів усі громади вийдуть з-під впливу району (районних органів влади). Район матиме свої повноваження і джерела наповнення бюджету, і вони ніяк не перетинатимуться, як це маємо в чинній системі, з повноваженнями і ресурсами громад. Усі громади будуть рівними за статусом і матимуть прямі міжбюджетні відносини з державою. Усі громади матимуть повноваження і джерела ресурсів, які зараз є у міст обласного значення. Основною функцією районів буде координація територіальних підрозділів органів виконавчої влади.
На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх