Зухвалі крадіжки у Боровій: подробиці злочинів та коментар поліції

У жовтні наш район сполошили новини про серію зухвалих крадіжок в центрі Борової.

В ніч з 25 на 26 жовтня невідомі обікрали дитячу музичну школу та магазин жіночого одягу, що біля «Балаклійського». А за тиждень до того від таких же злочинних дій постраждали магазин «Софія», кафе «По-домашньому» та перукарня по вулиці Центральній. У той же період сталося і кілька квартирних крадіжок зі зламом на 14-му кварталі.

Якщо узагальнити і підсумувати інформацію потерпілих та поліції, складається наступна картина.

Музична школа

За інформацією поліції, злодії проникли в приміщення через вікно. Поцупили музичну апаратуру та матеріали, закуплені для ремонту: шпалери, клей, фарбу тощо. Як розповідають працівники закладу, забрали навіть щіточки для фарби і не новий вовняний жилет однієї з вихованок школи, який висів на вішалці. У будівлі злодії знайшли комплект ключів і спокійно вийшли через двері.

Магазин жіночого одягу

Як розповідає власниця магазину Вікторія, вона прийшла у пʼятницю на роботу близько 7-ї ранку, коли людей в центрі ще практично не було.

  • Я почала відмикати замок, глянула всередину через вікно і ледь не зомліла – побачила на підлозі силует, як мені здалося, людини, – ділиться Вікторія. – Відскочила від дверей і думаю, що ж робити далі. Серце калатало так, що, здавалося, ось-ось вискочить.

Коли поруч зʼявилися інші підприємці, жінка наважилася відчинити двері. Силует на підлозі виявився поваленим манекеном, а навколо нього панував повний безлад: магазин був майже пустим, а те, що залишилося, було хаотично розкидане по підлозі.

Власники магазину оцінили збитки у 70 тисяч гривен. Злодії поцупили телевізор, більшу частину одягу, нижню білизну, колготи, носки. Не гребували нічим, позабирали навіть труси і бюстгальтери. Але обирали ті, що дорожчі. З каси забрали 252 грн. – все, що там було.

Щоб потрапити у приміщення злочинці виламали двері запасного входу.

Кафе «По-домашньому»

В кафе злодії потрапили через бокове вікно під стелею, яке виламали ломом. У касі, за словами власниці, на той момент було близько 300 грн. – їх і забрали. Знайшли ключі від підсобки, відімкнули, намагалися пройти далі, в інші торгові приміщення, але чомусь повернулися і більше нічого не взяли.

Перукарня

За інформацією поліції, у перукарні злодії зламали сейф, де знаходилося близько 10 тисяч грн. Забрали гроші та фен.

Магазин «Софія»

Найбільших збитків від візиту злодіїв зазнав магазин «Софія». Тут крадії винесли нещодавно завезений верхній одяг в асортименті, пледи, комплекти дорогої постільної білизни, нижню білизну, колготи, інші речі. Що характерно, вибрали те, що дорожче, дешеве залишили господарям.

Під час скоєння злочину у магазині працювала відеокамера яку злочинці, ймовірно, не помітили. З відеозапису видно, що на всю «справу» їм знадобилося 20 хвилин.

КОМЕНТАР ПОЛІЦІЇ

Начальник Борівського відділення поліції Денис Шокун

Прокоментувати події, що сталися, для borova.info погодився начальник Борівського відділення поліції Денис Шокун.

Денис Володимирович підтвердив факт скоєння названих злочинів, а також запевнив, що по кожному з них проводяться усі необхідні слідчі дії. Більше того, у розслідуванні перших трьох крадіжок поліція вже має певні результати, але в інтересах слідства розголошувати їх не має права, адже це може негативно вплинути на результат.

  • Нам дуже допомогли записи з відеокамер магазину «Софія», – говорить Денис Шокун. – Я особисто готовий висловити вдячність власникам магазину за пильність і таке відповідальне ставлення до свого майна, своєї справи. На жаль, у Боровій багато людей ставляться до своєї безпеки вкрай легковажно. Але ж ми не можемо бути скрізь і одночасно, у нас працює всього дві патрульні машини і три дільничних інспектори на весь район. Та я не виправдовуюсь. Запевняю, ми робимо усе можливе, щоб знайти і затримати злодіїв.

Начальник відділення поліції також запевнив, що у порівнянні з минулим роком загальна кількість крадіжок з проникненням у приміщення в цілому не збільшилася. Просто попередні злочини не мали такого резонансу в районі, тому що стосувалися окремих домоволодінь, дачних господарств тощо. Частина з них вже розкриті.

На запитання, як борівчанам захистити себе від подібних злочинів, Денис Шокун порадив встановлювати відеокамери та сигналізацію у приміщеннях.

  • Сигналізація – це найкращий спосіб захистити себе і свою власність. Тим більше, зараз існує досить багато її різновидів. Це можуть бути технічні засоби, підключені до пунктів централізованої охорони. У разі сигналу про вторгнення, на місце одразу прибудуть працівники державної служби охорони МВС, – розʼяснює Денис Володимирович. – Можна встановити і простішу сигналізацію, коли сигнал передається безпосередньо на телефон власника приміщення, а він вже сам вирішує, що робити далі. Підприємцям я також радив би встановлювати відеокамери. Відеоспостереження може й не зупинить злочинця, але, однозначно, допоможе нам швидше його знайти і затримати.

На думку начальника відділення поліції та його колег, у Боровій необхідно встановити відеокамери й просто на вулицях.

  • У сусідньому Ізюмі міськрада вже прийняла рішення про встановлення 50 відеокамер по місту. 14 з них вже встановлені. Нам для початку вистачило б 5-ти – на переїзді, на інших вʼїздах в Борову, та в місцях скупчення людей: в районі автовокзалу, в центрі поблизу кафе «Бочка» і «Сальвадор», в парку. Тоді значно легше б було не лише встановлювати і затримувати злочинців, а й попереджувати випадки вандалізму, хуліганства тощо. Важливе значення також має вуличне освітлення, – зазначає Денис Шокун. – Ліхтарі повинні освітлювати вулиці з часу настання темряви до світанку, адже коли немає світла, то і відеокамера не допоможе, ми на відеозаписі просто нічого не побачимо.

Велику роль у розкритті злочинів, за словами поліцейських, також відіграє пильність і рівень відповідальності місцевих жителів, їхня готовність співпрацювати і допомагати поліції.

Борівське відділення поліції звертається до усіх жителів району з проханням:

Якщо хтось володіє додатковою інформацією про скоєні злочини чи правопорушення, щось бачив чи чув, помітив підозрілих незнайомих осіб на території району, будь ласка, телефонуйте на 102 або пишіть у повідомленнях на сторінці Борівського ВП Ізюмського відділу поліції ГУНП в Харківській області у Фейсбуці. Інформацію можна також надсилати на електронну  адресу інтернет-газети Борова.Інфо: borova.info2017@gmail.com або у Фейсбук https://www.facebook.com/borova.info/ . МОЖНА АНОНІМНО.

Уся інформація буде передана Борівському відділенню поліції і розглянута слідчими.

Допоможіть поліції знайти злодіїв, убезпечте себе і своїх близьких від їх злочинів.

 

 

 

 

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх