Реформа освіти: що було і що буде?

Реформа проводиться з метою виведення освіти у навчальних закладах усіх рівнів на якісно новий рівень. Складається з: реформи вищої освіти, яка передбачає введення автономії університетів, боротьби з плагіатом, введення європейських вимог до наукових ступенів; реформи середньої освіти, яка передбачає запровадження 12-річної системи навчання, профільної старшої школи, відповідної сертифікація вчителів; реформи дошкільної освіти, спрощення вимог до відкриття приватних дитячих садків.
Важлива частина реформи – підвищення престижності професії вчителя, з цією метою заплановано підвищити заробітну плату та покращити рівень професійної підготовки та перепідготовки, підняти вимоги для отримання ступенів доцента і професора.
Відповідно до розробленої міністерством Концепції розвитку освіти України на період 2015-2020 років основні напрями реформи наступні:
➤ узгодити структуру освіти з потребами сучасної економіки та інтеграції України у європейський економічний і культурний простір,
➤ забезпечити відповідність змісту освіти потребам і викликам сучасного суспільства, створити умови для постійного оновлення змісту освіти, перетворити освіту на рушій економіки знань,
➤ забезпечити рівний доступ до якісної освіти усім громадянам України,
➤ реформувати систему підготовки й перепідготовки педагогічних та управлінських кадрів в освітньому секторі, забезпечити високі соціальні стандарти для працівників освітньої сфери,
➤ реорганізувати систему управління, фінансування і менеджменту освіти шляхом децентралізації, дерегуляції, запровадження інституційної, академічної і фінансової автономії навчальних закладів, дотримання принципу відповідальності навчальних закладів за результати освітньої і виховної діяльності.
Державні установи, відповідальні за проведення реформи: Міністерство освіти і науки України.
Експерт з реформи – Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки, екс-перший заступник міністра освіти.
Вже зроблено:
➤ Затверджені нові програми для початкової школи: вилучено надто складні теми, змінено підходи до викладання англійської.
➤ Змінена система фінансування шкіл, підвищені зарплати вчителям.
➤ Змінені санітарні вимоги для відкриття дитсадків.
Треба зробити:
➤ Почати повноцінну роботу Нацагентства з оцінювання якості освіти.
➤ Перевести школи на 12-річну систему навчання. Зробити навчання у 10-12 класах профорієнтованим.
➤ Авторитарну школу замінити на школу з рівними стосунками між викладачами і учнями.
➤ Приватним школам надати доступ до державного фінансування.
➤ Впровадити незалежну оцінку – обов’язкову чи добровільну сертифікацію вчителів.
➤ Затвердити нові види середньої освіти: формальна (школа), неформальна (без диплому), інформальна (самоосвіта), індивідуальна (екстерн, сімейна), дуальна (з виробництвом).

Джерело: http://reformsguide.org.ua/ua/reforms/educationreform/

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх