ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ПРО НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ

У цій статті зібрані найчастіші запитання, які ставлять батьки про Нову українську школу, та відповіді на них. Можливо, вони будуть цікаві і вам.

ЧИ ТОЧНО МОЯ ДИТИНА ЗНАТИМЕ НЕ МЕНШЕ?

  • Точно. У НУШ змінюються методи навчання, проте головна мета школи залишається – навчити дитину. Можна навіть сказати, що дитина навчиться більшому, адже їй показуватимуть, як використовувати знання на практиці, й готуватимуть до справжнього життя.

ЯК Я МОЖУ БУТИ ВПЕВНЕНИМ, ЩО ВЧИТЕЛЬ ЗМОЖЕ ПРАЦЮВАТИ ПО-НОВОМУ?

  • Кожен учитель, який у 2018/2019 навчальному році працює з першим класом, пройшов спеціальну підготовку. Це очні заняття зі спеціально підготовленими тренерами, плюс дистанційне навчання за допомогою онлайн-курсу EdEra. Ви можете пройти цей курс, аби краще зрозуміти, як навчатимуть вашу дитину.

ЯК ЗАРАХОВУЮТЬ ДІТЕЙ У ПЕРШІ КЛАСИ?

  • У кожної дитини є гарантоване місце в школі за територією її проживання. Проте батьки також мають право віддати її в іншу школу, за умови, що там є вільні місця. Дітей зі своєї території обслуговування школи набирають у першу чергу. Також право на першочергове зарахування мають діти, чиї рідні брати та сестри навчаються в цій школі, а також діти працівників цієї школи. Після зарахування усіх цих дітей можуть лишитися вільні місця. На них можуть потрапити діти не з території обслуговування школи – за допомогою жеребкування. Дізнатися, за якою школою закріплений ваш будинок, можна у вашому районному управлінні освіти.

МОЯ ДИТИНА ВЧИТИМЕТЬСЯ 12 РОКІВ?

  • Так. Проте 12 років – це не лише про збільшення кількості років навчання, а про підвищення якості. Передбачається, що збільшення торкнеться саме старшої школи – вона триватиме 3 роки. Цю школу називатимуть профільною, оскільки перед 10 класом учень матиме змогу обрати напрям навчання і вивчати частину предметів поглиблено. Саме для того, аби забезпечити якісну профільну школу, і потрібне видовження періоду навчання.

МОЯ ДИТИНА ЗМОЖЕ НАВЧАТИСЯ РІДНОЮ МОВОЮ?

  • Так. Учні шкіл і класів з мовами національних громад зможуть здобувати початкову освіту рідною мовою. Проте водночас вони вивчатимуть українську, адже знання державної мови – запорука їхньої самореалізації в Україні. З 5 класу учням пропонують навчатися українською мовою паралельно з рідною із поступовим збільшенням кількості уроків українською.

Стаття підготовлена за матеріалами семінару “Як писати про медичну і освітню реформи?”, організованого в рамках проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс ІІ”, що впроваджується Центром політичних студій та аналітики “ЕЙДОС” за підтримки U-LEAD з Європою.

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх