Аграрна освіта майбутнього: як це працює

Українська економічна стратегія сьогодення базується, чи не найбільшою мірою, на збільшенні ефективності сільського господарства. Це неможливо зробити без якісно нової аграрної освіти – стверджують освітяни, учасники прес-конференції в Харківському прес-клубі.

«Найперше, що необхідно студентам, які вирішили пов’язати своє життя з сільським господарством,  – це практика», – говорить Олександр Нанка, ректор Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка. Саме тому він намагається якомога частіше відправляти студентів на стажування, передусім – в закордонні країни.

«Стажування має відбуватися не тільки у великих підприємствах, але й на невеличких фермерських господарствах. Там студентів приймають «як своїх дітей», – стверджує Олександр Нанка.

Проте питання тут не тільки в гостинності. На думку ректора, українські спеціалісти, передусім в технічній сфері, дуже затребувані не тільки на місцевому, але й на всеєвропейському ринку праці.

А от Юрій Вітковський, проректор ХНТУСГ з НПР та міжнародних зв’язків, більше турбується за інклюзивність – вважає, що дуже важливо надати можливість кожному навчатися дистанційно. Саме це, на його думку, збільшить кількість бажаючих зайнятися сільським господарством.

Окрім цього він вважає конче необхідним поглиблене вивчення мов. Сучасні аграрії, на його думку, мають вміти переймати досвід закордонних спеціалістів. Аграрна продукція на сьогодні – чи не основна частина українського експорту за кордон, тож хоч-не-хоч треба вчити мови.

Окрім цього, якщо в сільській місцевості з’являться люди, що добре володіють мовами, це дасть можливість розвивати ще й так званий «зелений туризм» – іноземці будуть приїздити в екологічно чисту сільську місцевість, щоб насолодитися природою.

Таким чином, навчаючи сільгоспспеціалістів, Україна отримує передумови для розвитку не тільки агросфери, але й туризму.

За матеріалами Харківського прес-клубу

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх