Боргова розписка: все, що варто знати

Досить часто громадяни, задля документування грошової позики, звертаються до оформлення боргової розписки. Така розписка, на перший погляд, досить проста і не потребує додаткових затрат часу і коштів на її реєстрацію.

Дійсно, за своєю суттю розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником кредитору за договором позики після отримання коштів. В даному разі боржник підтверджує, як факт укладення договору, зміст умов договору, так і факт отримання боржником від кредитора певної грошової суми.

Слід мати на увазі, що в разі виникнення спірних питань щодо повернення боргу, суд, досліджуючи боргові розписки чи інші письмові документи, для визначення факту укладення договору, повинен виявляти справжню правову природу правовідносин сторін незалежно від найменування документа та, залежно від установлених результатів, зробити відповідні правові висновки.

При цьому факт отримання коштів у борг підтверджує не будь-яка розписка, а саме розписка про отримання коштів, зі змісту якої можливо установити, що відбулася передача певної суми коштів, на певний термін. Розписка повинна містити дані про  дату та місце її складання. Обов’язковий  особистий підпис боржника.

Окрім того розписка повинна містити зобов’язання повернути отриману у борг суму коштів.

В разі наявності свідків вони можуть також посвідчити факт передачі коштів або майна наданого в борг.

Нотаріального посвідчення розписка не потребує.

В кожному конкретному випадку, надаючи певну суму в борг, радимо звертатися за консультацією до Борівського бюро правової допомоги за адресою: смт.Борова. вул.Центральна, 19, офіс 3, або за телефоном 0664406307.

Олександр Малій, головний спеціаліст Борівського бюро правової допомоги

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2020 ·   Увійти   · Наверх