Цей день в історії: українські козаки підписали Московські статті (1665)

Іван Брюховецький

21 жовтня 1665 року, 353 роки тому, у Москві між українськими козаками на чолі з гетьманом Іваном Брюховецьким та московським урядом відбулося підписання Московських статей, за якими визначалися взаємини козаків з Московією.

Цим документом значно обмежувалися політичні права України та посилювалася її залежність від московського уряду у військово-адміністративному та фінансовому плані.

Згідно з московськими статтями, відтепер українські землі та міста повинні були перейти під безпосередню владу московського царя.

Гетьманському уряду відтепер заборонялося вступати в дипломатичні відносини з іноземними державами. Було обмежено право на вільне обрання гетьмана: відтепер його вибори повинні були проходити тільки у присутності московських послів та з дозволу царя. Після обрання гетьман повинен був їхати на затвердження до Москви.

Також відтепер в Україні повинні були знаходитися московські війська у кількості 12 тисяч. До того ж український уряд брав на себе зобов”язання забезпечувати їх харчами.

Податки з українського населення (окрім козаків) відтепер збирали московські воєводи. Усі збори повинні були йти до царської казни.

Українська Церква відтепер була підпорядкована Московському Патріарху.

Лише козацьким станом зберігалася автономія.

Усі ці поступки московському царю Іван Брюховецький зробив в обмін на земельні володіння неподалік від кордону з Московією та боярський титул.

Джерело

 

На ту ж тему
ПОДІЛІТЬСЯ СВОЄЮ ДУМКОЮ
Для оформлення повідомлень Ви можете використовувати наступні теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Борова-інфо © 2021 ·   Увійти   · Наверх